2020 MEVKA DESTEK PROGRAMLARI

MENU
Okunma : 5,8b Tarih : 14 Agustos 2020
2020 Mali Destek Programları

 

Mevlana Kalkınma Ajansı Hibe Teklifi Çağrısı İlanı

Mevlana Kalkınma Ajansı (Ajans), 2009’dan bu güne kadar açmış olduğu mali ve teknik destek programları ile bölgemize toplamda 175,5 Milyon TL destek sağlamış ve eş finansmanları ile birlikte 322 Milyon TL finansmanı harekete geçirmiştir.  Ayrıca kurum/kuruluşların gerekli strateji, planlama ve raporlama çalışmalarını desteklemiştir. 

Ajans, 2020 yılında, İmalat Sanayinde Nitelikli İnsan Kaynağının Yetiştirilmesi İçin Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi ve Kaynak Verimliğinin Geliştirilmesi Mali Destek Programları ile bölgenin sürdürülebilir ekonomik gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlerin desteklenmesini planlamıştır.

Mevlana Kalkınma Ajansı, 14 Ağustos 2020 tarihi itibarı ile 2020 yılı proje teklif çağrısı ile kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak İmalat Sanayinde Nitelikli İnsan Kaynağının Yetiştirilmesi İçin Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı (MESLEK) ve Kaynak Verimliliği Mali Destek Programı (KAYNAK) hibe desteği programlarına çıkmış bulunmaktadır.    

2020 yılı Proje Teklif Çağrısında,

  • Bölgedeki imalat sanayinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi, dijital dönüşüm sürecinin hızlandırılması ve sürdürülebilir kılınması için, yenilikçi model ve yöntemlerle mesleki ve teknik eğitim kalitesinin artırılması.
  • Bölgede kaynak verimliğinin geliştirilmesi için yenilikçi yöntemlerle mevcut kaynak kullanımında tasarrufun sağlanması ile yeni güç kaynaklarının üretiminin artırılması

amaçlanmaktadır.

2020 İMALAT SANAYİNDE NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞININ YETİŞTİRİLMESİ İÇİN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU  İÇİN TIKLAYINIZ. 

2020 KAYNAK VERİMLİLİĞİ MALİ DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ.

KAYS BAŞVURU GİRİŞİ BİLGİLENDİRMESİ SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ. 

Başvuru Rehberi ve ilgili belgeler aşağıdaki bağlantılarda bulunmaktadır.

İlanen Duyurulur