Birim Faaliyetleri

MENU
Okunma : 442 Tarih : 01 Temmuz 2017

KONYA-KARAMAN VİZYONUNU ARIYOR

2014-2023 Konya Karaman bölge planı hazırlık çalışmaları kapsamında, planlama sürecinin önemli bir ayağını oluşturan ve dünyada ortaya çıkan küresel ve yerel eğilimleri de dikkate alarak bir anlamda bölgenin geleceğine bir yön verme çabası olan vizyon belirleme sürecinin bölgede yaşayan tüm paydaşlarca sahiplenilmesi ve benimsenmesi büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple katılımcı bir yaklaşımla oluşturulması hedeflenen vizyon; Konya ve Karaman illerinin geleceği için, bölgede yer alan tüm aktörleri, üzerinde uzlaşılmış ortak bir gelecek için bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

19.12.2012 tarihinde yaklaşık 250 katılımcı ile yapılan toplantıda vizyon alternatifleri belirlenmiştir. Belirlenen alternatiflerle ilgili anket çalışması web sitemiz aracılığı ile yapılmıştır.

2014-2023 Konya Karaman bölge planı vizyonu “YÜKSEK VE DENGELİ REFAH SEVİYESİNE ERİŞMİŞ, ULUSLAR ARASI EKONOMİLERLE BÜTÜNLEŞMİŞ, SEVGİ VE HOŞGÖRÜ TEMELİNDE İNSANLARIN ÇALIŞMAK, ÜRETMEK VE YAŞAMAK İÇİN TERCİH ETTİKLERİ BİR BÖLGE OLMAK”.

Konya Reklam Ajansı Konya Web Tasarım Reklam Ajansı konya Vehbi Çağlar Vehbi Çağlar Vehbi Çağlar