KAPAT X
Popüler Aramalar
Melek Yatırımcılık

Yatırımcılar

Melek yatırımcılık nedir?

Melek yatırımcılar, yüksek büyüme potansiyeline sahip iş fikri sahiplerine hem yatırım yaparak finansman sağlayan, hem tecrübelerini aktaran, hem de iş bağlantılarını açarak girişimcinin daha da gelişmesine yardımcı olan yatırımcılardır.

Kısacası melek yatırımcılar, erken aşamadaki firma ve girişimlere ortak olarak maddi ve manevi destek sağlayan başarılı ve tecrübeli girişimcilerdir.

 

Melek yatırımcılık; doğru yerde, doğru zamanda ve doğru kişiye yatırım yapıldığında her iki taraf için de büyük karlı bir ortaklık olabilmektedir. Google, Starbucks, Apple, Uber gibi firmaların büyümesine katkı sağlayan bu yatırım türü ülkemizde de hızla yaygınlaşmaktadır.

 

Yatırımcı mısınız?

 

Eğer siz de tecrübeli ve yeni fırsatlar arayan bir girişimci iseniz potansiyel bir melek yatırımcı olabilirsiniz. Yenilikçi iş fikirlerine sahip çoğu işletmenin sıkıntı duyduğu en büyük iki nokta finansman ve tecrübedir. Bu tip girişimlere ortak olarak hem onların büyümesine yardımcı olabilir, hem de karlı bir yatırım yapabilirsiniz.

 

Peki ne yapmalıyım?

 

Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi Türkiye genelindeki birçok Melek Yatırımcı ağı ile iletişim halindedir ve size yatırım bulma konusunda yardımcı olabilir. Ayrıntılı bilgi edinmek ve iletişime geçmek için lütfen konyaydo@mevka.org.tr adresine mail atın. Faaliyetlerimizin tümü ücretsizdir.

MEVKA Melek Yatırımcılık Broşürü