KAPAT X
Popüler Aramalar
Tüm Haberler
Haber Galerisi

Kalkınma Ajansları İle Kitle Fonlama Platformları Arasında İş Birliği Çağrısı

21 Mayıs 2023
Okunma Sayısı: 262

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ülkemizde girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik politikalar üretmekte ve uygulamalara yön vermektedir. Bu çerçevede, kalkınma ajansları tarafından bölgelerinde hızlı büyüme ve katma değer oluşturma potansiyeline sahip girişimlere yatırım yapılması amacıyla “Kalkınma Ajansları ile Kitle Fonlama Platformları Arasında İş Birliği Çağrısı” ilan edilmiştir.

Çağrının hedefi, kitle fonlama platformlarıyla kurulacak iş birlikleri vesilesiyle, ülkemizde yüksek katma değer üreten, inovatif ve yenilikçi girişimlerin finansmana erişiminin artırılması ve böylece girişimcilik ve yenilikçilik ekosisteminin güçlendirilmesidir. İlgili ajanslarca bölgelerinde yer alan; hızlı büyüme, ihracat yapma, nitelikli istihdam sağlama ve ithal ikameci üretim yapma potansiyeli olan erken aşama girişimlere yatırım yapmak üzere kitle fonlama platformları ile iş birlikleri geliştirilmesi öncelikli olarak görülmektedir.

Çağrı kapsamında başvuru yapmak isteyen kitle fonlama platformları için son tarih 30 Haziran 2023 olarak belirlenmiştir. Başvurular için Başvuru Rehberinde yer alan “Başvuru Formu”nun kitle fonlama platformlarınca doldurularak posta ile aşağıda açık adresi yer alan Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne ve elektronik posta ile kagm@sanayi.gov.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

KALKINMA AJANSLARI İLE KİTLE FONLAMA PLATFORMLARI ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK İŞ BİRLİĞİNE VE DESTEKLENECEK GİRİŞİMLERE İLİŞKİN UYGULAMA ÇERÇEVESİ