KAPAT X
Popüler Aramalar
Duyurular

Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Konya’da Buluşuyor

03 Ekim 2017 | 00:00

Mevlana Kalkınma Ajansı ve Dünya Yatırım Promosyon Ajansları Birliği (WAIPA) işbirliğiyle 10-11 Ekim 2017 tarihleri arasında Konya’da, Türkiye’deki Kalkınma Ajansları ve WAIPA üyelerinin davet edildiği “Knowledge Forum on FDI “ başlıklı bir program düzenlenecektir.

WAIPA’nın İstanbul dışında başka bir ilde düzenleyeceği ilk etkinlik olma özelliği de taşıyan programda, uluslararası çapta işbirliklerini geliştirilmesi de beklenmektedir. Mayıs ayında gerçekleştirilen “Konya-Körfez Ülkeleri İş Dünyası Buluşması” etkinliği ve “B2B Tractor Konya - Traktör Sektörü İkili İş Görüşmeleri” programından sonra MEVKA, 2017 yılında uluslararası çapta önemli bir etkinliğe daha imza atacaktır.

Bilindiği üzere 130 ülkeden 170 üyesi olan Dünya Yatırım Promosyon Ajansları Birliği’nin merkezi İstanbul’a taşınmış ve başkanlığını ise Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut yürütmektedir.

Programa, Türkiye’deki Kalkınma Ajansları bünyesinden Yatırım Destek Ofislerinin yanı sıra çeşitli ülkelerden davet edilen yatırım destek ve tanıtım alanında faaliyet gösteren kurumların temsilcileri katılım sağlayacaktır. UNDP Özel Sektör Angajmanı Daire Başkanı Hansin Dogan, Andreas Dressler, Dr. Henry Loewendahl, Chris Knight gibi yabancı yatırımlar konusunda uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı programda, Kütahya'da yatırım kararı alan Avusturyalı Hamburger Containerboard Turkey yatırım sürecçlerine ilişkin tecrübelerini aktaracaktır. 3 gün sürecek olan etkinlikte tecrübe paylaşım oturumları da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

10-11 Ekim 2017 tarihlerinde Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek olan etkinliğe katılım sağlamak için başvuru formunun 05 Ekim 2017 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir. Programa katılım ücretsiz olup kayıt için linki tıklayınız: https://tr.surveymonkey.com/r/PVPSGZZ

Program hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için linki tıklayınız: http://www.waipa.org/knowledge-forum-on-fdi-konya-turkey/

Program hakkında sorularınız için lütfen konyaydo@mevka.org.tr adresine mail gönderiniz.

WAIPA Knowledge Forum on FDI hosted by MEVKA 09.10.2017