2015 MALİ DESTEK PROGRAMLARI

MENU
Okunma : 1,5b Tarih : 05 Temmuz 2017

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından 24 Aralık 2014 tarihinde çıkılan 2015 yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamında başvuruları yapılan projelerin değerlendirilme süreci sona ermiştir.

Destek programı için Konya ve Karaman illerinden alınan ve değerlendirme sonucunda başarılı bulunan projeler Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

2015 yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamında değerlendirilmeleri tamamlanmasıyla birlikte, kurum ve kuruluşların eş finansmanları da dikkate alındığında yaklaşık 42,8 milyon TL değerinde bir kaynak bölge ekonomisinde harekete geçecektir.

TR52/15/YNRKG1, TR52/15/YNRKG2 ve TR52/15/YENER2 mali destek programlarında destek almaya hak kazanan ve “elektrik üretecek” başvuru sahiplerine, “resmi yazı” Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimine İlişkin Yönetmelik kapsamında Bağlantı Anlaşması için Çağrı Mektubu başvuru sahipleri tarafından Ajansa sunulduktan sonra gönderilecektir. Başvuru sahiplerinin Çağrı Mektuplarını almalarına müteakip Ajansımıza resmi yolla başvuru yapmaları gerekmektedir.

Diğer destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerine resmi yazı ile bildirim yakın zamanda yapılacak olup, başvuru sahiplerinin bundan sonraki süreci internet sitemizden takip etmeleri rica olunur.

Kazanan projelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Komuoyuna saygı ile duyurulur.