2014 MALİ DESTEK PROGRAMLARI

MENU
Okunma : 1,4b Tarih : 05 Temmuz 2017
 
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından, 2014 Yılı Mali Destek Programları tanıtım toplantısı düzenlendi
Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Konya Valisi Muammer Erol, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ile çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.
 
Patent sahibi mucitlerin gerekli şartları taşımaları halinde 2014 yılı mali desteklerinden faydalanabileceğini belirten Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ‘’Bu programa gerçek kişiler müracaat edebilecek. Hem Konya dışından Türkiye’nin her yerinden yatırımını Konya ve Karamana yapmak şartı ile mucitler, patenti olanlar başvuru yapabileceklerdir. Yurtdışından ise Türkiye’nin yabancı sermaye mevzuatına uygun olarak gelip ajansımıza proje sunabileceklerdir.’’ diye konuştu.
 
İşletme sahibi olmayan mucitlerinde desteklerden yararlanacak olmalarının önemli olduğunu belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk 2023 hedefine ulaşmak için üretim deseninin çeşitlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Daha sonra Mevlana Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Uzmanlarından Osman Fatih Yalçın, Ömer Faruk Cantimur ve Zehra Betül Pekergin tarafından 2014 Mali Destek Programları hakkında sunumlar gerçekleştirildi.
 
 

Galeri