2014 MALİ DESTEK PROGRAMLARI

MENU
Okunma : 1,4b Tarih : 07 Mayıs 2017
Mevlana Kalkınma Ajansı Bağımsız Değerlendirici İlanı
 
Kalkınma Ajansları tarafından yürütülen mali destek programlarına sunulan proje tekliflerinin ilgili mevzuat ve başvuru rehberlerinde belirtilen esaslara göre yapılacak olan mali ve teknik değerlendirmelerinde görev alabilecek bağımsız değerlendirici adaylarına yönelik “Bağımsız Değerlendirici Havuzu” oluşturulacaktır. 
Önceki yıllardan farklı olarak Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) programı ile birlikte bütün bağımsız değerlendirici adaylarının öncelikle bu sisteme girip kaydolması gerekmektedir. Ajanslar teklif çağrılarını ilan ettikten sonra KAYS sisteminde de her çağrı için bağımız değerlendirici ilanlarını duyuracaklardır. Bu duyurulara sisteme önceden kayıt olmuş değerlendirici adayları ayrıca başvuru yapacaklardır. Ajanslar; başvuru yapan değerlendirici adayları arasından tecrübe, eğitim, teklif çağrısının konusu ve öncelik alanları ile ilgililik, proje tecrübesi vb. kriterlere göre değerlendirme yapıp “geçici süreli” olarak çalışmak istediği bağımsız değerlendiricilerle iletişime geçecektir.
Başvurular her zaman yapılmakla birlikte 1 Mart’tan önce yapılan başvurular 2014 Mali Destek Programı için değerlendirilebilecektir.
Kalkınma Ajansları Bağımsız Değerlendirici havuzunda yer almak isteyenlerin https://uygulama.kays.kalkinma.gov.tr adresinden erişebilecekleri KAYS’a “Bağımsız Değerlendirici Kullanıcısı” olarak kaydolmaları gerekmektedir.
 Kamuoyuna ilanen duyurulur.
 
“KAYS—Bağımsız Değerlendirici” Kayıt İşlemleri Bağlantıları: