Haberler

12. KALKINMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

MENU
Okunma : 1,3b Tarih : 02 Haziran 2014
Mevlana Kalkınma Ajansı 12. Kalkınma Kurulu toplantısı Dedeman Otelde gerçekleşti.
Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA)'nın 12. Kalkınma Kurulu Toplantısında konuşan MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman; Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının bölge açısından önemine değindi. MEVKA olarak İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önenı veliliklerine dikkat çeken Akman; "Bugüne kadar MEVKA, bölgede spesifik olarak 10,4 milyon liralık doğrudan Ar-Ge ve İnovasyon alanına destek vermiştir. Dağıtılacak olan 15 milyon liralık hibenin yüzde 63,3'ü bıı alana verilmiştir. Ajansımız verdiği destekler dışında Konya Karaman bölgesi Ar-Ge ve İnovasyon strateji belgesi çalışmalarına başlamış ve raporun taslak halini oluşturmuştur" dedi.
 
Konya Valisi Muammer Erol; kalkınma ajansların proje yapma, yürütme ve eğitimi konusunda taşraya çok ciddi katkılar yaptığını söyledi. Bu katkı ile hem merkezi idare hem de uluslararası fonlardan proje desteği alma konusunda çok ciddi tecrübeler edinildiğini belirten Erol "Fırsatların da iyi şekilde değerlendirildi. Projeli hayatı öğrenmek, planlı gelişmeyi yerelde ve her aşamada paralel şekilde götürmek zorundayız ve bu konuda daha iyi noktalara gelineceğine inanıyorum" dedi.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı İç Denetçisi Serdar Erbaş, Araştırma Etüd ve Planlama Birim Başkanı Nurten Elvan Köksoy, Birim uzmanlarından Yasemin Karadeniz Yılmaz, Fuat Karagüney ve Mehmet Emin Yiğitbaşı tarafından sunumlar yapıldı.
 
Konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Toplantısı 2013 yılı Mevlana Kalkınma Ajansı ara faaliyet raporunun görüşülmesi, Kurul üyeleri tarafından bölgenin sorunlarına ve çözüm önerilerine, tanıtımına, potansiyeline ve önceliklerine yönelik olarak yönetim kuruluna tavsiyelerde bulunulmasının ardından sona erdi.
 

Galeri