Haberler

"Güneydoğu Avrupa: İnsanlar ve Kültür" Fotoğraf Yarışması

MENU
Okunma : 1,5b Tarih : 22 Ocak 2010
“Güneydoğu Avrupa: İnsanlar ve Kültür” fotoğraf yarışmasında Türkiye en fazla görüntülenen ve katılan ülke oldu. 22.01.2010                                                          
“Güneydoğu Avrupa: İnsanlar ve Kültür” fotoğraf yarışması, Batı Balkanlar ve Türkiye’ye ait görüntüleri paylaşmak isteyen Avrupa’nın her köşesinden amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçıları tarafından gönderilen 3200 başvuru aldı. En fazla katılım ise Hırvatistan, Türkiye, Sırbistan ve Romanya’dan gerçekleşti. Türkiye ise açık ara ile en fazla görüntülenen ve katılan ülke oldu.
Şimdi Halkın Favorisi için oy kullanma zamanı. Profesyonel fotoğraf sanatçılarından oluşan bir jüri 29 Ocak 2010 tarihinde Brüksel’de toplanarak en iyi 24 fotoğrafı belirlediler. Bu fotoğrafları buraya tıklayarak görülebilir ve siz de en beğendiğiniz fotoğraf için oyunuzu kullanabilirsiniz. 

Halkın Favorisi Ödülüne layık görülen eser sahibi 1,000 Euro değerinde fotoğraf ekipmanı kazanacak ve Mayıs 2010 içinde Madrid ve Brüksel’de gerçekleşecek olan fotoğraf sergilerinin açılışına davet edilecek. Halk oylaması 26 Mart 2010 tarihinde son bulacak.

Galeri