Haberler

15.ULUSLARARASI MÜSİAD FUARINA MEVKA STANDLI KATILIM SAĞLADI

MENU
Okunma : 1,1b Tarih : 28 Kasım 2014
 
15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 18. IBF Kongresi, 102 ülkeden 7.000 misafir işadamının katılımıyla CNR Expo Center/İstanbul’da düzenlendi.  İslam dünyası liderlerinin katılımıyla düzenlenen ve bu yıl "Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler" temasıyla toplanan 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi'yle eş zamanlı düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarına katılım Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar düzeyinde gerçekleşti. Mevlana Kalkınma Ajansı olarak fuara standlı katılım sağlanarak, yerli ve yabancı yatırımcılara Konya ve Karaman’ın yatırım olanakları tanıtıltı.
 
MÜSİAD Fuarı vesilesiyle T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın “Alım Heyetleri” kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve MÜSİAD organizasyonunda 23 farklı ülkeden toplam 400 misafir işadamı ile 27 Kasım 2014 Perşembe günü Türk firmalar arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmiş ve bu görüşmeler sırasında Konya ve Karaman Yatırım Destek Ofisi olarak işadamlarına yatırım fırsatları anlatılmıştır. Firmalardan gelen talepler neticesinde bölgede üretim yapan firmalar tanıtılarak yönlendirme yapılmıştır. MÜSİAD Fuarında Bölgemizi temsilen Ajans Uzmanlarımızdan Erdem Koçoğlu ve Burak Oğuz, Konya-Karaman Yatırım Ortamının sunumunu gerçekleştirmiş ve Yatırım Ortamı Tanıtım Filmini katılımcılara izletmiştir.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Ahmet Akman, standa ilginin bu sene yoğun olduğunu, Kalkınma Ajanslarının faaliyetleri hakkında bilgi verilmesi ve yabancı yatırımcıların Konya ve Karaman Yatırım Destek Ofisleri hakkında bilgi sahibi olması açısından Kalkınma Ajansı için önemli bir organizasyon olduğunu belirtmiştir. MEVKA standını Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu ve basın mensupları ziyaret etmiştir.

Galeri