Haberler

İSPANYOL SEYAHAT ACENTELERİNDEN BÖLGEMİZE ZİYARET

MENU
Okunma : 949 Tarih : 29 Ekim 2014
 
2012 yılı Ekim ayında, MEVKA Yönetim Kurulu ve personeli ile İspanya’ya teknik inceleme gezisi düzenlenmişti. Buradaki ziyaretten sonra, Bölgemizin İspanya ile olan turizm potansiyelinin artırılması gündeme gelmiş ve bu gezinin sonuçlarından biri olarak THY Madrid Ofisi’nin ulaşım sponsorluğunda; Mevlana Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisleri, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu, Konya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Karaman Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü işbirliği ile geçtiğimiz günlerde İspanyol Seyahat Acenteleri temsilcilerinden oluşan bir heyet, Konya ve Karaman’ı ziyaret etti.
 
24-28 Ekim 2014 tarihleri arasında Konya ve Karaman’da ziyaretler gerçekleştiren heyetin ilk durağı Konya oldu.
24-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilen program boyunca Bölgemizde yer alan Mevlana Müzesi, Karatay Medresesi, İnce Minare Medresesi, Sille, Çatalhöyük, Boncuklu Höyük, Aziziye Camii, Eşrefoğlu Camii, Beyşehir Gölü gibi önemli merkezler ziyaret edildi. Programda, Konya’da faaliyet gösteren 5 yıldızlı otellere info gezileri düzenlendi. Ayrıca Sema programına da katılan misafirler, birçok organizasyonun yanı sıra Konya mutfağını da yakından tanıma imkânı buldular.
 
Heyet, 26 Ekim 2014 akşamı ise Dedeman Otel’de Mevlana Kalkınma Ajansı ve TÜRSAB işbirliği ile düzenlenen ikili iş görüşmeleri başlıklı toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya Konya Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Kazım Yanar, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Seda Kuşvuran, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsmail Ünver, Konya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Erdem Koçoğlu yanı sıra sektör temsilcileri ve basın mensupları katılım sağladı.
Toplantıda Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Erdem Koçoğlu “Tourism in Konya” başlıklı bir sunu gerçekleştirdi. Toplantıda sektör temsilcileri ile İspanyol heyet tanışma, görüş alışverişinde bulunma ve ikili görüşmeler yapma fırsatı buldu.
 
27-28 Ekim 2014 tarihleri arasında Karaman’da gerçekleştirilen program boyunca Karaman’da, Karadağ, Binbir Kilise, Maden Şehir, Karaman Kalesi, Çeşmeli Kilise, Tartan Evi, Hürrem Dayı Konağı, Akteke Camii, Hatuniye Medresesi, Müze, Taşkale, Tahıl Ambarları, Manazan Mağaraları ve İnce Su Mağarası   ziyaretleri ile Akşam Osman Gözel Hocanın snat galerisindeki Ney dinletisi faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.
Heyet, 27 Ekim 2014 akşamı ise Demosan Otel’de Mevlana Kalkınma Ajansı ve TÜRSAB işbirliği ile Karaman’da düzenlenen programda heyet, ikili iş görüşmeleri başlıklı toplantıda sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
 
Toplantıya Karaman Valisi Sayın Murat Koca, Karaman Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çalışkan, Karaman Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay, Karaman Kültür ve Turizm İl Müdürü Cengiz Orta, TÜRSAB Bölge temsilcileri, Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Turgut Yokuş, yanı sıra sektör temsilcileri ve basın mensupları katılım sağladı.
Toplantıda Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Turgut Yokuş “Tourism in Karaman” başlıklı bir sunu gerçekleştirdi. Toplantıda sektör temsilcileri ile İspanyol heyet tanışma, görüş alışverişinde bulunma ve ikili görüşmeler yapma fırsatı buldu.
Konya-Karaman programlarını tamamlayan heyet, İspanya’ya hareket etti.

Galeri