2009 MALİ DESTEK PROGRAMLARI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 04 Temmuz 2017
Karaman Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

Yunus Emre Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına, Karaman Valisi Fatih Şahin,Garnizon Komutanı Alb. Mehmet Kalınsaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay, Defterdar Cuma Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Tacettin Kurt, Ajans Genel Sekreteri Ahmet Akman, Kalkınma Kurul Başkanı Hurettin Bay, DPT Bölgesel Gelişme Genel Müdürü Nahit Bingöl, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile mali destek programına ilgi duyanlar katıldı.

Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekereti Ahmet Alkan, Kalkınma Kurulu Başkanı Nurettin Bay’ın toplantı açılış konuşmalarının ardından söz alan DPT Bölgesel Gelişme Genel Müdürü Nihat Bingöl yaptığı konuşmada; “Bugün Ajansımızın Oğul verdiği gündür demek herhalde doğru bir tanım olacak. El birliği ile bu güne gelmek nasip oldu. Bundan sonra Konya ve Karaman’daki kişilerin, kurumların ve aktörlerin kendilerini gösterme zamanıdır. Ajansın bu teklif çağrısı kalkınmaya bir çağrıdır. Ajansın destekleri sadece proje ve mali destekle kalmayacak, biçok konu ve alanda destekler sunacaktır.” dedi
    
Karaman Valisi ve Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şahin de yaptığı konuşmasında; “Bu mutlu günde kaşımda böyle güzide bir topluluk görmenten mutluluk duydum. Ajansın kuruluş temelinde halk, vatandaş yani insan ve insana hizmet vardır. Bölgeyi kalkındırmada da hedef kitle insandır, bu noktayı önemsiyorum. Mevlana Kalkınma Ajansı ile birlikte kurulan 8 Ajans içerisinde ilk 3’e, Türkiye genelinde ise ilk 5 ajans arasına girme başarısın gösterdik, burada emeği geçenleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Bu açılan 2 Teklif çağrısının yanı sıra, 2010 Yılında açılacak 2 başlığın biri de Kobilere yönelik olacaktır, buradan bunu da duyuruyor ve ilgililerin hazırlıklı olmalarını istiyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Mevlana Kalkınma Ajansı uzmanlar, Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı, başvuruların değerlendirilmesi, projelerin izlenmesi konularında bilgi verirken katılımcıların sorularını da cevaplandırdı.

Galeri