2009 MALİ DESTEK PROGRAMLARI

MENU
Okunma : 1,3b Tarih : 07 Nisan 2017
Mali Destekler Konya'da Tanıtıldı

Mevlana Kalkınma Ajansının Hibe Destekleri Teklif Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı Konya’da geniş bir katılımla yapıldı. 

 

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda, Mevlana Kalkınma Ajansının Hibe Destekleri Teklif Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

 

 Toplantıya; Valimiz Sayın Aydın Nezih DOĞAN, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Memiş KÜTÜKÇÜ, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Ahmet Dinçer BEDÜK, İl Genel Meclisi Başkanı Ali SELVİ, Ticaret Odası Başkanı Hüseyin ÜZÜLMEZ Mevlana Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Nurettin BAY, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet AKMAN, merkez ve ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruşların temsilcileri, il genel meclisi üyeleri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Toplantı öncesi yapılan protokol konuşmalarında Valimiz Sayın Aydın Nezih DOĞAN şu ifadelere yer verdi.

 

“Türkiye ciddi bir dönüşüm süreci yaşıyor. Bu dönüşüm sürecini gerçekleştirirken, bir yandan kanuni altyapısını liberalleştiriyor, bir yandan insanları daha insan haklarına, demokrasiye saygılı hale getirmeye çalışıyor. Bir yandan ekonomik liberizasyonu temin etmeye çalışıyor. Bütün bunları yaparken eski ile arasına fark koymaya çalışıyor. Türkiye kayırmacı yönetimden katılımcı yönetime, kayırmacı demokrasiden,  katılımcı demokrasiye doğru bir yönelim içerisinde. Bunu şunun için söylüyorum. Daha evvel kamu kaynakları şüphesiz dağıtılıyordu. Kamu kaynaklarını da şöyle tarif ediyorduk biz. Ankara’da bir kazan var, kim eline bir kepçe geçirirse gider bu kazandan alır ve tabağını veya tenceresini doldurur diyorduk. Ama durum gittikçe farklılaşmaya başladı. Artık Ankara’daki kazan eski kazan değil, bizim elimizdeki kepçelerde eski kepçeler değil. Şimdi dünyadaki rekabet ortamına bağlı olarak daha faklı bir anlayış içerisinde kamu kaynaklarından istifade etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. İşte tamda burada rekabetçilik ve projecilik devreye giriyor. Kalkınma ajansları bu temel fikir üzerine inşa ediliyor. Umuyorum ki bu temel yönelimi arkadaşlarımız, kalkınma ajanslarının bütün paydaşları kavrar ve etkili projelerle Konya’nın geleceğine hizmet eder. Aslında bu salonun bu kadar dolu olması, bu fikrin anlaşıldığını gösteriyor. Bu salonu dolduran bütün arkadaşlarımıza ve Mevlana Kalkınma Ajans’ını başarı ile bugünlere taşıyan Yönetim Kuruluna, Kalkınma Kurulu Başkanlığına, Genel Sekreteri arkadaşımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.”

 

Konuşmaların ardından Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ve uzmanlar tarafından Proje Teklif Çağrısı hakkında bilgiler verildi.

Galeri