Haberler

MED-ALLİA AKDENİZ FORUMU 2011

MENU
Okunma : 846 Tarih : 10 Kasım 2011
MED-ALLİA AKDENİZ FORUMU 2011
17-18 KASIM 2011 İSTANBUL HILTON CONVENTION CENTER’DA…

 

 
Med-Allia Akdeniz Forumu ortaklıklar geliştirmeyi amaçlayan bir konsepttir.
 
2 gün süresince, Fransa, Türkiye, Fas, Cezayir, Tunus, Libya, Mısır, Ürdün, Lübnan ve Suriye’den 300 şirket aynı platformda buluşacak.

HEDEF SEKTÖRLER:

- « Altyapı, Enerji, Çevre »: yenilenebilir enerji kaynakları geliştirmek tüm Akdeniz ülkelerini ilgilendiren bir konudur. Sürdürülebilir kentsel gelişim demografik, ekonomik ve çevresel meseleleri kapsar. (ulusal ve uluslararası) altyapılar bölgede büyümeyi sağlamak için kritik öneme sahip faktörlerdir.

- « Endüstriyel Donanım »: sürdürülebilir ekonomik büyüme için rekabetçi ruh son derece önemlidir. Ancak son teknolojilerden faydalanılarak endüstriyel süreçlerin ve donanımların sürekli yenilenmesi ile gerçekleştirilebilir.

- « Mühendislik »: bir projenin uygulanma süreci, o projenin tasarımıyla ilgili belirli teknik bilgi ve beceriler (spesifikasyon, teknik çalışmalar, teknolojik danışmanlık, vs.) yanında, sürecin takip ve denetimini (uygulama denetimi, operasyon ve bakım desteği, kontrol, onaylama, vs.) gerektirir.

- « Sağlık, İnşaat, Franchising »: nüfus artışı ve küreselleşme giderek daha büyük kesimlerin tüketim alışkanlıklarını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla yeni ürünlere olan talep ve satın alma faaliyetleri de etkilenmektedir.

MED-ALLİA AKDENİZ FORUMUN ETKİNLİK ALANLARINI GELİŞTİRME İÇİN SUNDUĞU İMKANLAR:

- İkili görüşmeler programı ile başlıca ilgi alanınızda faaliyet gösteren profesyonellerle buluşabilirsiniz. Temas kurma olanaklarından maksimum fayda sağlamak için görüşmeler 30 dakika ile sınırlandırılmıştır.

- Atölyelerde farklı ortamlardaki pazar olanaklarını ve iş faaliyetlerini daha iyi anlama fırsatı buluşabilirsiniz.

- « Danışmanlık Noktaları » katılımcılara belirli konular ve projeler üzerine (insan kaynakları, finans, lojistik vs.) bilgi ve tavsiye edinme imkânı sunacak.

- Networking imkânları ile samimi ve aydınlatıcı bir ortamda buluşmaları takip etme ve yeni temaslar geliştirme fırsatı buluşabilirsiniz.
 
 
Profilleri doğrultusunda, firmalar katılımcı olarak kayıt yaptırma veya stand açma imkanına sahiptirler:
 
-          Katılımcılar: İlgili sektörden firmalarla ikili görüşmelerden faydalanma imkanı, bölgede iş yapma konularında bilgi edinilmesi amacıyla yer alacak temalı çalışma gruplarına katılım sağlama, uluslararası iş yapma ve strateji geliştirme konularında deneyimli uzmanların yer alacağı ‘Danışmanlık Noktaları’na erişim imkanı ve networking etkinliklerine katılım imkanı mevcuttur.
 
-          Danışmanlık Noktaları’nda stand açma:  Sadece ‘iş hizmetleri sağlayıcılarına’ ayrılmıştır (hukuk firmaları, mali müşavirlik büroları, insan kaynakları danışmanlık firmaları, lojistik firmaları, iletişim ajansları, banka ve sigorta şirketleri…). İkili görüşmeleri, temalı çalışma grupları ve networking etkinliklerine katılım imkânı mevcuttur. Ayrıca, firma hizmet, deneyim ve ürünlerinin açılacak stand aracılığıyla katılımcılarla paylaşılması imkânı bulunmaktadır. Danışmanlık Noktaları’nda yer almayan iş hizmetleri sağlayıcısı firmaların Forum’da katılımcı olarak yer almaları mümkün olmayacaktır.   

Ayrıntılı bilgiler:
Anouchka UNEL – anouchka.unel@ubifrance.fr

Nil BLANCHY – nil.blanchy@ubifrance.fr