Haberler

ITB BERLİN FUARI İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MENU
Okunma : 740 Tarih : 20 Aralık 2014


03-08 Mart 2015 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan ITB Berlin Turizm Fuarı’na Mevlana Kalkınma Ajansı olarak 35 m2’lik bir stantla katılım kararı alındı. Konya ve Karaman’da yer alan turizm sektörü temsilcileri ile ortak katılım sağlanması şeklinde bir organizasyon düzenlenecektir.


Bu kapsamda, MEVKA ve KTO işbirliği ile sektör temsilcilerinin hem bu fuara katılım konusunda isteklerini öğrenmek hem de organizasyonun gerçekleştirilmesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmak üzere bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik, Konya YDO Koordinatörü İsmail Ünver, KTO Dış Ticaret Servisi Müdürü Hüsamettin Güngör, Konya YDO Uzmanı Erdem Koçoğlu, TÜRSAB Konya BYK temsilcileri ve çok sayıda sektör temsilcisi katılım sağladı.


Konuyla ilgili olarak MEVKA Konya YDO Uzmanı Erdem Koçoğlu bir sunu gerçekleştirerek katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca, bu programa için KOSGEB Yurtdışı İş Gezisi desteğinden de yararlanılacağı vurgulandı. Bu noktada KTO’nun organizasyonu destek vereceği belirtildi.


Programla ilgili olarak MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman da çalışmanın Bölgemize ve sektöre olası katkıları ile ilgili beklentilerini paylaştı.


Programda, Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik de başta Akşehir ve Karaman olmak üzere çeşitli örneklerden oluşan bir sunu gerçekleştirilerek turizm potansiyeli sunumunun önemi ile ilgili olarak bilgiler aktardı.
Program bir sonraki toplantının TÜRSAB Konya BYK’da düzenlenmesi kararlaştırıldı.
 

Galeri