Haberler

MEVKA, KSO Kümelenme Merkezindeydi…

MENU
Okunma : 918 Tarih : 13 Mayıs 2010
KSO toplantı salonunda gerçekleştirilen Konya Otomotiv Yan Sanayi İş Kümesi Toplantısı’nın gündemi KOSGEB Destekleri ve Mevlana Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları olarak belirlendi.
 
Toplantıya KOSGEB adına Uzman Zafer CANGA, Mevlana Kalkınma Ajansı’nı temsilen ise Genel Sekreter Dr. Ahmet AKMAN ve Kalkınma Uzmanı İsmail ÜNVER katıldılar.
 
47 kişinin katılımda bulunduğu toplantıda ilk gündem maddesini KOSGEB Destekleri teşkil etti. Konu ile ilgili Uzman Zafer CANGA bir sunu gerçekleştirdi. Soru-cevap ile sonlanan sununu ardından söz MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet AKMAN Bey’e verildi. Ajans faaliyetleri hakkında kısa bilgi veren ve yeni çıkılacak mali destek programları üzerinde çalıştıklarını ifade eden AKMAN, amaçlarının Bölgeye en fazla katma değer sağlayacak proje konularında destek vermek olduğunu ve bu vesile ile çeşitli toplantılar düzenleyerek iş aleminin nabzını ve beklentilerini öğrendiklerini dile getirdi.
 
AKMAN’ın ardından Kalkınma Ajansı Uzmanı İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı başlıklı bir sunu ile kuruluşundan bu yana MEVKA’nın faaliyetleri ve çalışmalarından bahsetti. TR52 Düzey 2 Bölgesi (Konya, Karaman) için çalışmalarına başladıkları ve 2010-2013 yıllarını kapsayan Bölge Planı hakkında önemli bilgiler verdi.
 
 Sorulardan sonra yapılan genel değerlendirme ve önerilerin ardından toplantı tamamladı.

Galeri