Haberler

MEVKA, ÇALIŞANLAR İÇİN GİRİŞİMCİLİK KURSU DÜZENLEYECEK

MENU
Okunma : 1,6b Tarih : 03 Temmuz 2019
MEVKA, ÇALIŞANLAR İÇİN GİRİŞİMCİLİK KURSU DÜZENLEYECEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı, KOSGEB işbirliği ile Karaman merkezde çalışan kişilere yönelik olarak akşam grubunda 30 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verecek.

MEVKA ve KOSGEB işbirliğinde Karaman Merkez’de düzenlenecek ve 32 saat sürecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sonunda katılımcılar “Girişimcilik Sertifikası” almaya hak kazanacak. Girişimciler, alacakları sertifikalar ile KOSGEB desteklerinden faydalanabilecekler.

16-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek eğitim, gündüz çalışan kişiler de düşünülerek 17.00 – 22.00 saatleri arasında yapılacak.

Katılımın ücretsiz olacağı uygulamalı girişimcilik eğitimlerine adaylar, yeni uygulama gereği müracaatlarını sadece E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) portalı üzerinden yapabilecek, detaylı bilgi için MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi ile 0338 213 00 20 numaralı telefon üzerinden irtibata geçebileceklerdir.

16-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak eğitimler için başvurular 10 Temmuz 2019 tarihinde sona erecektir.

Gerçekleştirilecek olan eğitimle ilgili konuşan MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, “Faaliyetlerimize başladığımız günden bugüne kadar bölgemizde farklı meslek grupları, farklı sektörler, dezavantajlı gruplar ve genç girişimciler olmak üzere açtığımız girişimcilik kurslarında 1000’in üzerinde girişimci adayına uygulamalı girişimcilik eğitimi vererek girişimci adaylarını destekledik. Bu girişimcilik eğitimi programımızda ise çalıştığı için eğitimlere katılamayan girişimci adaylarına öncelik tanıdık. Eğitimler mesai çıkışlarına uygun olarak akşamları gerçekleştirilecek. İş fikirlerini hayata geçirmek isteyen tüm girişimci adaylarını eğitimlerimize katılmaya davet ediyor, eğitimlerin bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.