Haberler

MEVKA, 17. MÜSİAD EXPO FUARI’NDA KARAMAN VE KONYA YATIRIM ORTAMINI TANITTI

MENU
Okunma : 1,8b Tarih : 28 Kasım 2018

Mevlana Kalkınma Ajansı, MÜSİAD Genel Merkezi tarafından 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve açılışını Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı 17. MÜSİAD Expo Fuarı’na ve eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 22. International Business Forum (IBF) ile 4. Savunma Sistemleri ve İleri Teknoloji Fuarı’na (High Tech Port) 30 metrekarelik stantla katılım sağladı.

Dört gün boyunca devam eden ve 124 farklı ülkeden 400’e yakın alım heyetinin katılım sağladığı, yerli ve yabancı binlerce katılımcının ziyaret ettiği fuarda, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından açılan ve özellikle Arap ve Ortadoğu ülkelerinden gelen işadamlarının yoğun ilgi gösterdiği MEVKA standında ziyaretçilere Karaman ve Konya yatırım ortamı ve yatırımcılara sunulan fırsatlar hakkında bilgilendirmeler yapılarak Arapça ve İngilizce olarak hazırlanan dokümanlar dağıtıldı. Ayrıca, Mevlana Kalkınma Ajansı’nın standında yer alan Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası da ziyaretçilere Konya sanayisi ve üretilen ürünler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Fuarın ardından ajans olarak katılım sağladıkları fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, “Ajans olarak, bu tür fuarları bölgemizin sahip olduğu potansiyellerin, sanayi altyapısının, sektörel zenginliğinin, yatırım ortamının, yatırımcılara sunduğu avantajların tanıtılması, bölgemize yatırımcı çekilmesi ve yeni iş bağlantılarının kurulması açısından büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Bu anlayışla gerek yurtiçinde ve gerekse de yurtdışında düzenlenen fuarlara stantlı olarak katılım sağlayarak bölgemizi temsil etmeye çalışıyoruz. Katılım sağladığımız bu fuarda da standımızı ziyaret eden yerli ve yabancı işadamlarına bölgemizin yatırımcılar için son derece elverişli ve isabetli bir lokasyon olduğunu ve bu konuda büyük fırsatlar sunulduğunu anlatmaya çalıştık. Bunun yanı sıra fuarda standımızı ziyaret eden işadamları heyetlerini önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirmeyi planladığımız ikili iş görüşmeleri için bölgemize davet etme fırsatı da bulduk. Ajans olarak, yerli ve yabancı iş adamlarının bir iş platformunda bir araya getirilerek ülkemizin ticaret hacminin artırılmasının ve yeni iş bağlantılarının kurulmasının amaçlandığı fuara katılımın yoğun olmasını hem bölgemiz hem de ülkemiz ekonomisine vereceği katkı açısından son derece önemli gördüğümüzü dile getirmek istiyoruz. 17. MÜSİAD Expo ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ve savunma sanayimize ait yerli ve milli silahlarımızın sergilendiği Savunma Sistemleri ve İleri Teknoloji Fuarı’nda (Hıgh Tech Port) ülkemizin bu konuda aldığı mesafeyi görmek bizlere ayrıca gurur verdi. Fuarın önümüzdeki dönemlerde meyvelerini vereceğine ve pek çok iş bağlantılarının sağlanacağına olan inancımı bir kez daha ifade ediyor, fuarın bölgemiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Galeri