Haberler

MEVKA, KASIM AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NI GERÇEKLEŞTİRDİ

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 17 Kasım 2018

Mevlana Kalkınma Ajansı, her ay mutat olarak gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu Toplantısını bu ay “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” gündem maddesiyle genişletilmiş olarak gerçekleştirdi.

Toplantıya, Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Fahri Meral, Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Yönetim Kurulu Üyesi ve Karaman İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, Yönetim Kurulu Üyesi ve Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Yönetim Kurulu Üyesi ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ile konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş dünyası temsilcileri katılım sağladı.

Mevlana Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Karaman Valisi Fahri Meral başkanlığında gerçekleştirilen ve sanayi ürünlerinde yerlileştirmeye dayalı bir ekonomik dönüşümün temellerini oluşturmak suretiyle, illerde karar alma düzeyinde yer alan yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilgili paydaşların sanayimizin sorun, talep ve beklentilerini değerlendirmeleri ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın önümüzdeki dönem çalışmalarına ışık tutacak katkıların alınmasının amaçlandığı toplantıda “Finansmana Erişim (İşletme ve Yatırım Sermayesi), Beşeri Sermaye, Kurumsal Yapılanma, Fiziki Altyapı, Ulusal ve Uluslararası Pazara Erişim ve Tutunma, Üretim Maliyetleri, Devlet Destekleri, Kalite ve Markalaşma, Profesyonel Danışmanlık Gereksinimi, Mevzuata Dair Sorunlar, Ekonomik Belirsizlik” gibi konular ayrıntılı olarak ele alındı.

Toplantı, katılımcıların tek tek söz alarak kendi kurum ve kuruluşlarının konuyla ilgili yürüttüğü çalışmaları, yaşadıkları sorunları, çözüm önerilerini ve beklentilerini dile getirmelerinin ardından sona erdi. 

Galeri