Haberler

MEVKA, KARAMAN’DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLEYECEK

MENU
Okunma : 2,1b Tarih : 03 Temmuz 2018

Mevlana Kalkınma Ajansı, Karaman’da dezavantajlı bayanlara yönelik 30 kişi, çalışanlar için akşam grubuna yönelik 30 kişi ve Ermenek ilçesine yönelik 60 kişi olmak üzere düzenleyeceği üç farklı kursta toplamda 120 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verecek.

MEVKA ve KOSGEB işbirliğinde Karaman Merkez ve Ermenek ilçelerinde düzenlenecek ve 32 saat sürecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin” sonunda katılımcılar  “Girişimcilik Sertifikası” almaya hak kazanacaklar. Girişimciler alacakları sertifikalar ile 50 Bin TL geri ödemesiz,  100.000 TL geri ödemeli olmak üzere toplamda 150 Bin TL KOSGEB desteğinden faydalanabilecekler.

Karaman Merkez’de 30 Temmuz - 07 Ağustos 2018 tarihleri arasında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde gerçekleştirilecek eğitim, gündüz çalışan kişiler de düşünülerek 17.30 – 22.00 saatleri arasında yapılacak.

Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi ile Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında geliştirilen işbirliği ile dezavantajlı ve suçtan etkilenen bayanlara yönelik olarak verilecek uygulamalı girişimcilik eğitimi ise MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi hizmet binasında 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında, 10.00 – 16.30 saatleri arasında verilecek.

Ermenek Esnaf ve Sanatkârlar Odası işbirliği ve Ermenek Belediyesi’nin katkıları ile Ermenek ilçesinde verilecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimi iki ayrı grup olarak 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında saat 10.00 da başlayacak. Birinci grubun eğitimleri Ermenek Belediyesi Nikah Salonu veya Kültür Merkezi’nde, ikinci grubun eğitimleri ise Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Ermenek Meslek Yüksek Okulu’nda girişimcilik uzmanları tarafından verilecek.

Katılımın ücretsiz olacağı uygulamalı girişimcilik eğitimlerine adaylar, yeni uygulama gereği müracaatlarını sadece E-Devlet (www.turkiye.gov.tr) portalı üzerinden yapabilecek, detaylı bilgi için MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi ile 0 338 213 00 20 numaralı telefon üzerinden irtibata geçebileceklerdir. 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak eğitimler için başvurular 17 Temmuz 2018’de, 30 Temmuz- 07 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan eğitim için 24 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir.

Gerçekleştirilecek olan eğitimlerle ilgili konuşan MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, “Ajanslar, yapıları itibari ile teklif çağrıları kapsamında hibe vermenin yanı sıra bulundukları bölgedeki girişimcilik ekosisteminin oluşması ve gelişmesi yönünde de önemli bir misyona sahiptirler. Bu misyon doğrultusunda bizler de ajans olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar 850 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi vererek girişimci adaylarını destekledik. Karaman ilimizde düzenleyeceğimiz bu eğitimlerle de 120 kişi sertifika almaya hak kazanmış olacak. Bu eğitimleri girişimci adaylarının iş fikirlerini hayata geçirmesi, onlara sermaye sağlaması açısından son derece önemli buluyoruz. Ayrıca, eğitimlerin ardından yeni bir işletmenin ortaya çıkacak olması ve istihdamın oluşması da eğitimlerin önemini bir kat daha artırmaktadır. Temennimiz, sertifikalarını alan girişimci adaylarının iş fikirlerini başarıyla hayata geçirmesi, bölgemiz ekonomisine, istihdamına katkı sağlamasıdır” dedi.

Galeri