Haberler

MEVKA, HESTOUREX 2018’de Konya ve Karaman’ı Tanıttı

MENU
Okunma : 2,5b Tarih : 11 Nisan 2018

Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya İl Sağlık Müdürlüğü ve Konya Sağlık Turizmi Derneği işbirliği ile Konya-Karaman Bölgesi’nde turizmi daha uzun sürelere yaymak, bölgenin sağlık turizmi konusunda tanıtımını yapmak amacı ile T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, ilgili bakanlıkların destek ve katkıları ile bu yıl ikincisi düzenlenen HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi’ne katılım sağladı.

Dört gün süren fuar kapsamında, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, Dr. Ali Kemal Belviranlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Türk Kızılayı Özel Ticaret Borsası Konya Hastanesi, Özel Konya Göz Hastanesi, Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi, Dr. Portakal Sağlıklı Yaşam Merkezi, Özel Karaman Selçuklu Hastanesi olmak üzere on sağlık kuruluşu Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından kendilerine tahsis edilen 100 m²’ik stantta, yürüttükleri çalışmaları ziyaretçilere anlatma ve bu sayede Konya ve Karaman’ın sağlık turizmi açısından sahip olduğu avantajları tanıtma fırsatı buldu. Fuar katılımcıları ayrıca Avrupa, Rusya, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkelerinden gelen ve aralarında turizm acente birlikleri, sağlık kurum ve kuruluşları, otel ve turizm tesis sahipleri, spor turizm tesis sahibi ve organizatörleri, alternatif turizm acenteleri ile ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirdi. Fuarın üçüncü gününde HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresi’ni ziyaret eden T.C. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, fuarda yer alan MEVKA standını ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.   

Fuarın ardından değerlendirmelerde bulunan MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, “Ajans olarak, bölgemizi her alanda tanıtmak ve yatırımcı çekmek amacı ile gerek yurtiçinde ve gerekse de yurtdışında düzenlenen fuarlara katılarak bölgemizi temsil etmeye gayret gösteriyoruz. Bölgemize baktığımızda, doğa turizmi, inanç turizmi, kültür ve tarih turizmi açısından bölgemizin pek çok avantajları bünyesinde barındırdığını bunun yanı sıra, sağlık alanında da bölge turizmine katkı sağlayabilecek altyapı ve kapasiteye sahip olduğunu görüyoruz. Buradan hareketle, bölgemizde faaliyet gösteren kamu ve özel sağlık kuruluşları ile birlikte katıldığımız bu fuarda da bölgemizin sağlık yatırımları ve sağlık turizmi açısından sahip olduğu potansiyeli tanıtmayı, sektörel gelişmeleri yakından takip ederek bilgi alışverişinde bulunmayı amaçladık. Fuarın önümüzdeki dönemlerde katılımcılarımız ve bölgemiz adına kazanç getirmesi en büyük temennimiz” ifadelerine yer verdi. 

Galeri