Bilgi ve Duyurular

Hestourex 2018 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Fuarı

MENU
Okunma : 4,0b Tarih : 06 Aralık 2017

Ülkemizde turizmi 12 aya yaymak, kitle turizm hareketlerinden ayrı, nitelikli turizm hareketi sağlamak amacı ile Dışişleri Bakanlığı himayesinde ve ilgili Bakanlıkların destek ve katkıları ile  HESTOUREX Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Fuarı ve Kongresini 6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmiştir. HESTOUREX’in ilk yılında150 ülkeden gelen 4.030 kişilik yabancı alım heyeti ile ülkemizin Turizm Potansiyelini anlatan 271 firma ve kurumdan 607 kişilik profesyonelle, toplamda 41.793 ikili iş görüşmesinin gerçekleştiği ve toplamda 10 Milyar TL’nin üzerinde yeni iş potansiyelinin oluşturulduğu bir organizasyondur.

5-8 Nisan 2018 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılacak olan ve ilgili Bakanlıklar tarafından da desteklenmekte olan Hestourex 2018 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Fuarı’na başta Avrupa, Rusya, Uzakdoğu, ve Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 160 (Yüzaltmış) ülkeden aralarında turizm acente birlikleri, sağlık kurum ve kuruluşları, otel ve turizm tesis sahipleri, spor turizm tesisi sahibive organizatörleri, alternatif turizm acenteleri, sosyal güvenlik şirket yetkilileri, sağlık ve sportif federasyon başkanlıklarının da bulunduğu yaklaşık 4.000 (Dörtbin) katılımcının katılması beklenmektedir.

Hestourex 2018 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Fuarı’na ilişkin detay bilgilere www.hestourex.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.