Hibeler

2011 yılı Sivil Toplum Fonu Programı / Dünya Bankası

MENU
Okunma : 849 Tarih : 21 Temmuz 2017
Amaç
:
Dünya Bankası, Türkiye için 2011 yılı Sivil Toplum Fonu Programı için başvuruları kabul etmeye başladı.Hibeler STK’ların yürüttüğü küçük ölçekli, gençliğe yönelik tasarlanan projelere verilecektir. Bu yılın teması: “Gençliğin Güçlendirilmesi için Vatandaş Katılımı” olarak belirlenmiştir.
 
Dünya Bankası Türkiye Ülke Ofisi, merkezi Washington DC’de bulunan Kalkınma Hibesi Girişimi bünyesinden sağlanan kaynaklarla son on yıldır (daha evvel Küçük Hibeler Programı olarak bilinen) Sivil Toplum Fonu Programı’nı uygulamaktadır.
 
Hibeler STK’ların yürüttüğü küçük ölçekli, gençliğe yönelik tasarlanan projelere verilecektir. Bu yılın teması: “Gençliğin Güçlendirilmesi için Vatandaş Katılımı” olarak belirlenmiştir. Amaç, gençliğin ve gençliğe yönelik çalışan grupların, kalkınma konusunu sahiplenmelerini sağlamak, bu amaçla projeleri vasıtasıyla kamu sektörü ile iletişime geçerek katılım ve sosyal sorumluluk mekanizmalarını güçlendirmeleridir.
 
 Ekte bulacağınız kılavuz, etkinlik önerilerini ve başvuru metodu hakkında bilgi içermektedir.
Başvuru formu, doldurulması gereken ve istenilen belgelerle birlikte aşağıda belirtilen adrese posta yoluyla gönderilecektir. (email ve faks kanalıyla gönderilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır)
Destek Miktarı
:
Sivil Toplum Kuruluşları’na proje başına 5,000 Amerikan Dolarına varan miktarlarda hibe verilebilecek.
Son başvuru tarihi
:
25 Nisan 2011
Detaylı bilgi için
: