Hibeler

TKDK 3.Başvuru Çağrı İlanı - 10.01.2012

MENU
Okunma : 913 Tarih : 10 Ocak 2012

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kurulusu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni (IPARD) kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 17.10.2011 tarihinde Üçüncü Başvuru İlanına çıkmış bulunmaktadır.

 

Birinci başvuru çağrısında Konya’dan başarılı proje başvuru yapılmamış olup İkinci başvuru çağrısında iki tedbirde 13 proje başvurusu yapılmıştır.

Programın üç ekseni haizdir.

Öncelik Ekseni 1: Ortak Tarım Politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilikin Topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması.  

Öncelik Ekseni 2: Tarım9çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması (IPARD Programının ikinci döneminde uygulanacaktır).

 Öncelik Ekseni 3: Kırsal ekonominin geliimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması.

Programın detayları ek dosyada bulunmaktadır.