Hibeler

ARTEMIS ORTAK TEKNOLOJİ GİRİŞİMİ

MENU
Okunma : 817 Tarih : 21 Temmuz 2017

ICT alanında Türk sanayi kuruluşlarının ve üniversitelerin yararlanabileceği iki adet yeni AB fon programından birisi, ARTEMIS Ortak Teknoloji Girisimi (Embedded Computing Systems)’dir.


Elektronik ve yazılım sektörlerini kapsayan ARTEMIS (Embedded Computing Systems) akıllı gömülü zeka ve sistemler konularında projelerin destekleneceği bir Ortak Teknoloji Girişimi’dir. ARTEMIS, sanayi çevresi ile akademiyi bir araya getirerek Avrupa’daki ilgili kurumların da katkısı ile gömülü sistemler konusunda bütünleşik bir Ar-Ge stratejisi geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bu Ortak Teknoloji Girşimi kapsamında ARTEMIS Teknoloji Platformunun Stratejik Araştırma Gündemini temel alarak yıllık bazda çalışma programı hazırlanır ve Ar-Ge aktiviteleri açılacak çağrılar aracılığı ile sürdürülür. Bu fon programı kapsamında Türk araştırmacıların Ar-Ge masrafları Komisyon ve TÜBİTAK tarafindan karşılanacaktır ve projeler uluslararası değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

ARTEMIS Ortak Teknoloji Girişimi çağrıları kapsamında hazırlanmakta olan projeler Türk ortakların katılımına açıktır. ARTEMIS çağrıları ile ilgili bilgilere aşağıdaki likten ulaşabilirsiniz.

https://www.artemis-ju.eu/calls_for_proposals

İletişim: 

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Alanı Ulusal İrtibat Noktaları

Hüseyin METİN
Tel: 0 312 4685300 / 2861

Ezgi Bener
Tel: 0 312 468 53 00 / 2580

Faks: 0 312 427 4024
E-posta: ncpict@tubitak.gov.tr