Hibeler

YURTDIŞI TÜRKLER BAŞKANLIĞI 2015 YILI SİVİL TOPLUM DESTEKLERİ

MENU
Okunma : 733 Tarih : 21 Temmuz 2017
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı YTB Sivil Toplum Destekleri adıyla 2015 yılında, yurtiçinde ve yurtdışında kurulmuş Sivil Toplum Kuruluşları, üniversiteler, uluslararası kuruluşlar, düşünce kuruluşları ve araştırma merkezleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının başvuru yapabilecekleri mali destek programları belirlenmiştir.
Bu doğrultuda;
 
- Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik 7,
- Soydaş ve akraba topluluklarımıza yönelik 3,
- Ülkemizde yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik 3,
- Ortak konularda 2,
mali destek programı olmak üzere toplam 15 mali destek programı dahilinde başvuru alınacaktır.
Bu programlar ile sivil toplum kuruluşları ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlara belirlenmiş olan alanlardamali destekler vermeyi amaçlayan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, her bir program için ayrı hedefler, özel şartlar ve ayrı bir başvuru kabul takvimi belirlemiştir.
 
Başvuru sahiplerinin, hazırlanmış olan program tanıtımlarını dikkatle incelemesi ve gerçekleştirmeyi planladıkları projeye uygun olan programı seçerek, programın başvuru tarihleri arasında başvurularını, internet sitemizdeki bilgi sistemi üzerinden yapmaları beklenmektedir.
 
Başvuru yapabilmeniz için öncelikle, sistem üzerinden, kuruluşunuzun yapısı, kuruluş tarihi, sicil numarası, amaç ve faaliyet alanları, kurumsal ve mali kapasitesi, yönetim ve iletişim bilgileri gibi detayları en doğru şekilde kaydetmeniz istenecektir.
 
Üyelik kaydını tamamladıktan sonra projenize en uygun programı seçerek online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar için lütfen tıklayınız.
Bir kısmı Mart ayından başlamak üzere, mali destek programı başvuruları, programın türüne göre yılın farklı dönemlerinde alınacaktır. Mali destek programlarının başvuru tarihleri dışında elden ya da posta yoluyla başvuru kabul edilmeyeceğinden, başvuru sahiplerinin programların açık kalacağı başvuru dönemlerini dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.
 
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2015 yılı Mali Destek Programı başvuruları online olarak alınacak olup, elden ve posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.
 
Mali Destek Programlarının amaçları, öncelikli proje konuları, sağlanabilecek azami destek miktarları ve başvuru dönemlerini belirten kataloğu buradan indirebilirsiniz.  
 
2015 YILINDA UYGULANACAK MALİ DESTEK PROGRAMLARI
A-Yurtdışı Vatandaşlar
Ayrımcılıkla Mücadele Programı
Aktif Yurttaşlık ve Eşit Katılım Programı
Herkes İçin Adalet Programı
Çift Dilli Eğitim Destek Programı
Eğitim Destekleri ve Akademik Gelişim Programı
Aile ve Sosyal Çalışmalar Programı
Kültürel Çalışmalar Destek Programı
 
B-Soydaş ve Akraba Topluluklar
Mevlana Kültürel Etkileşim Programı
Gençlik Gelişim Programı
Türkiye Mezunları İletişim ve İşbirliği Programı
 
C-Uluslararası Öğrenciler
Uluslararası Öğrenciler Akademisi Programı
Uluslararası Öğrenciler Kültürel Sosyal Rehberlik Programı
Uluslararası Öğrencilere Türkçe Öğretimi Programı
 
D-Ortak Programlar
Evliya Çelebi Gençlik Köprüleri Programı
Yılboyu Hızlı Destek Programı
 
Detaylı bilgi için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı internet sitesini ziyaret ediniz.