Hibeler

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI- KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 21 Temmuz 2017
 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından "Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm" sloganıyla ilk aşamada Adıyaman, Ankara, Aksaray, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa ve Trabzon illerindeki Gençlik Merkezlerinde KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen “Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 81 ilimize yaygınlaştırılacaktır. Düzenlenecek olan girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklardır. Gençlik ve Spor Bakanlığı, KOSGEB ile yapılmış olan protokol çerçevesinde 81 ilimizde Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vermektedir.

Detaylı bilgiyi gençlik merkezlerinden alabilirsiniz. Ayrıca ilgili web sitesi için tıklayınız.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Nedir?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla yapılan bir eğitimdir.

Eğitime Kimler Başvurabilir?

18-29 yaş aralığındaki gençler eğitime başvurabilir. Eğitim süresi Toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar.

Eğitimlere herhangi bir ücret ödenecek mi?

Hayır. Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tamamen ücretsizdir.

Eğitim sonunda herhangi bir sertifika verilecek mi? Evet. Eğitime en az %80 (yüzde seksen) oranında devam eden katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Katılım Belgesi almanın ne gibi bir avantajı olmaktadır? Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonunda sertifika sahibi olanlardan işletme kurmak isteyenlere 30.000 TL geri ödemesiz 70.000 TL sıfır faizli destek sağlanacaktır.

Eğitim Hangi İllerde Gerçekleştirilecektir? Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tüm illerimizde gerçekleştirilmektedir

Eğitime katılacaklar nasıl belirlenecektir? Eğitme katılacaklar başvuru yapılan Gençlik Merkezlerinde oluşturulan komisyon nezaretinde yapılacak olan mülakat sonucunda belirlenecektir.

Son Başvuru Tarihi: Eğitim kayıtları sürekli olarak başvuruya açıktır. Halihazırda açık bir eğitim programı bulunmaktaysa, başvuru sahipleri kontenjan dahilinde programa dahil olabilir.

Başvurular nereye yapılacaktır? Başvurular, illerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bünyesinde yer alan Gençlik Merkezlerine yapılacaktır. Başvuru formlarını gençlik merkezlerinden alabileceğiniz gibi “başvuru formu”linkinden de indirebilirsiniz. Doldurduğunuz formu gençlik merkezine teslim etmeniz gerekmektedir.

KONYA GENÇLİK MERKEZİ

Adresi: DUMLUPINAR MAHALLESİ KALEBURCU SOKAK NO:1 SELÇUKLU/KONYA

Telefon: 0(332) 248.1122

KONYA AKŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ

Adresi: YENİ MAHALLE UYSAL SOK.NO:2 AKŞEHİR/KONYA

Telefon: 0(332) 813 1992

KONYA EREĞLİ GENÇLİK MERKEZİ

Adresi: HACI MUSTAFA MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI NO: 60 EREĞLİ/KONYA

Telefon: 0(332) 713 4803