Hibeler

TÜBİTAK- JAPONYA BİLİMİ DESTEKLEME KURUMU (JSPS) ÇAĞRISI AÇILDI

MENU
Okunma : 995 Tarih : 21 Temmuz 2017
TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) arasında 4 Mart 2014 tarihinde imzalanmış olan bilimsel ve teknolojik protokol çerçevesinde 2017-2019 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Çağrıya fen, sosyal, beşeri, mühedislik bilimleri ve tıp, eczacılık alanlarından projeler başvurabilecektir.
 
2544 kodlu çağrının son başvuru tarihi 08 Eylül 2016’dır.
 
TÜBİTAK- JSPS İşbirliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortakların projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Japon araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir. Türk tarafının TÜBİTAK’a, Japon tarafının da JSPS’e eş zamanlı başvuru yapmaları beklenmekte olup, tek taraflı başvurular taraflarca değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
Anılan programa ilişkin genel bilgiye tubitak.gov.tr/tr/icerik-2544-japon-bilimi-destekleme-kurumu-jsps-ile-ikili-isbirligi-programi adresinden ve elektronik başvuru sistemine http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr  internet adresinden ulaşılabilmektedir. Bu kapsamda, araştırmacıların proje başvurularını elektronik olarak 2544 kodlu programa ilgili adresten en geç 08 Eylül 2016 tarihine kadar yapmaları beklenmektedir. Bununla birlikte, ıslak imzalı ve basılı olarak gönderilmesi gereken ve yine bahse konu elektronik başvuru adresinden erişilebilen evrakların ise en geç 15 Eylül 2016 tarihine kadar TÜBİTAK’ta olacak şekilde aşağıdaki adrese posta ile iletilmesi gerekmektedir.
 
Detaylı bilgi için tıklayınız.