Hibeler

SESAR 2020 PROGRAMI UZAKTAN PİLOTLU HAVA ARACI SİSTEMLERİ (RPAS) ARAŞTIRMALARI ÇAĞRISI AÇILDI

MENU
Okunma : 865 Tarih : 21 Temmuz 2017
 
Ufuk2020 Programı Akıllı Temiz ve Entegre Ulaşım Alanı’nın alt bileşenlerinden SESAR JU (Tek Avrupa Hava Sahası Hava Trafik Yönetimi Araştırmaları Ortak Girişimi) kapsamında açılan SESAR 2020 Programı ile hava trafik yönetimi ile ilgili temel araştırma ve yenilik projelerinin desteklenmesi amaçlanmaktır.
 
SESAR 2020 Programı Uzaktan Pilotlu Hava Aracı Sistemleri (RPAS) Araştırmaları çağrısı açılmış olup ilgili çağrı 25 Ekim 2016 tarihinde kapanacaktır. Teknik şartnamesi Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) ile birlikte hazırlanan çağrının destek bütçesi 9 milyon Avro olarak belirlenmiştir. Çağrı kapsamında çok alçak irtifada seyir edecek insanız hava araçları/uzaktan pilotlu hava aracı sistemlerinin operasyonel ve teknik entegrasyonları ile ilgili 7 konu desteklenecektir.
 
SESAR 2020 Programı araştırma projeleri çağrısında Ufuk2020 Programı başvuru kuralları geçerli olacaktır.
Çağrıya sunulacak projeler, Avrupa Komisyonu tarafından %100 oranında desteklenecek olup, projelerin süresinin en fazla 24 Ay  (istisna olabilecek akademik projeler hariç) olması önerilmektedir.
Çağrıda desteklenecek konuların başlıkları aşağıda yer almaktadır.
 
 
Çağrı konuları yayımlanmış olup çağrı ile ilgili detaylı bilgi için aşağıda belirtilen adresleri ve dokümanları inceleyebilirsiniz.
Çağrı Adı:                         SESAR 2020 RPAS EXPLORATORY RESEARCH CALL
Çağrı Kodu:                     H2020-SESAR-2016-1
Kapanış Tarihi:               25.10.2016 (Brüksel yerel saati ile 17:00)
Çağrı Bütçesi:                  9 milyon Avro
Çağrı Sayfası:                  Çağrının Participant Portal sitesindeki resmi duyurusu için tıklayınız
 
Çağrı ile ilgili dokümanlar: