Bilgi ve Duyurular

MENU
Okunma : 1,6b Tarih : 17 Temmuz 2017
Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda farkındalığı arttırmak ve “Patent Ticarileşme” konusunda ikili görüşmelerle buluş sahipleri ile firma/yatırımcı buluşmasına ve ticarileştirme çalışmalarına katkıda sağlamak amacıyla başlatılan organizasyonda beklenilenin üzerinde bir patent başvurusu alınmış ve her sektöre hitap edebilecek bir portföy oluşmuştur. SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI organizasyonuna özel olarak hizmet vermeye başlayan http://www.selcukttoppp.com/web sayfamızdan; başvuruların alınmaya başladığı 15 Eylül 2014 tarihinden 4 Kasım 2014 tarihine kadar 150 adet başvuru yapılmış ancak patenti ya da patent başvurusu olmayan buluşlar değerlendirilemediği için 145 adet başvuru SELÇUK TTO PATENT PROJE PAZARI’na kabul edilmiştir.
 
Firma/Yatırımcıların 145 buluş inceleme ve buluş sahipleri ile ikili görüşme fırsatı bulacağı 19-20 Kasım 2014 tarihlerinde Konya ilinden 98 adet buluş sergilenecek olup, 47 adet buluş ise Konya dışı 15 ilden gelecektir. İstanbul’dan 14 adet, Ankara’dan 7 adet, Bursa’dan 5 adet, Sakarya, İzmir, Antalya ve İçel’den 3’er adet, Karaman’dan 2 adet ve Elazığ, Eskişehir, Malatya, Niğde, Samsun, Trabzon ve Zonguldak’tan 1’e adet başvuru alınmıştır.
 
Sağlık Teknolojileri Tematik Alanında 54 adet;  Makine ve İnşaat Mühendisliği İmalat ve Yapım Teknolojileri Tematik Alanında 31 adet; Kimya, Enerji, Nanoteknoloji ve Malzeme Alanına Ait Uygulamalar ve Tarım, Hayvancılık ve Gıda Tematik Alanında 24’er adet ve Bilişim Teknolojileri Elektrik ve Elektronik Uygulamaları Tematik Alanında 12 adet patent başvurusu alınmıştır.
 
Genel ve özel olmak üzere iki çeşit olarak hazırlanan 3.554 adet davetiye  davetiye sektör temsilcilerine ve protokole gönderilmiştir. Her bir patentle ilgili doğrudan ilgilenebilecek sektör temsilcisine ulaşmak hedeflenmiş ve özel olarak hazırlanan davetiyelerde buluşun niteliğine göre tespit edilen firma ve yatırımcıların ilgisini çekebilecek patentler özelinde davetiyeler hazırlanmıştır.
 
19 Kasım 2014 Çarşamba Açılış Konuşmaları ve Plaket Töreninin ardından sergi ve sunumlar tematik alan dağılımı gözetilerek ayrılmış salonlarda yapılacak olup 20 Kasım 2014 Perşembe günü yapılacak ikili görüşme öncesinde 145 adet buluşu incelemek ve ikili görüşme için randevu almak için http://www.selcukttoppp.com/View/FinancierInfo.aspxadresinden 14 Kasım 2014 Cuma gününe kadar ücretsiz olarak kayıt yaptırmak mümkündür.