Bilgi ve Duyurular

2. ULUSLARARASI BÖLGESEL KALKINMA KONFERANSI KAPSAMINDA ÖDÜLLÜ YARIŞMA

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 17 Temmuz 2017

Bu yıl Fırat Üniversitesi ile Fırat Kalkınma Ajansı ortaklığında 2.’si düzenlenecek olan “Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı” kapsamında ödüllü proje fikri yarışması yapılacak.

 

 

 

“İş’te Fikir”
“İş’te fikir” sloganıyla gerçekleştirilecek olan yarışmada; yenilikçi, yaratıcı iş fikirlerinin ortaya çıkarılması ve uygulanabilirliği yüksek iş fikirlerine ekonomik değer kazandırılarak bu fikirlerin hayata geçirilmesi yönünde desteklenmesi hedefleniyor.
Yarışmaya katılacak adayların proje fikirleri paydaşlar tarafından belirlenen bir kurul tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulacak. Ön değerlendirme sonucu yenilikçi, yaratıcı ve uygulanabilirliği yüksek fikirlerden seçilen 10’u nihai değerlendirme aşamasına geçecek.

Ön değerlendirmeyi geçen adaylar 16-17 Mayıs 2013 tarihlerinde konferans kapsamında gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile iş fikirlerini projelendirecek ve konferansı düzenleyen paydaşların kararlaştırdığı jüri üyelerine sunum yapacaklar. Bu aşamada projelerin uygulanabilirliği, ekonomik değeri, katma değeri, sosyal faydası ve yenilik boyutları  değerlendirilecek ve başarılı bulunan ilk 3 proje ödüllendirilecek. Bu kapsamda;


• Birincilik Ödülü: 5000 TL (Ödül Sponsoru- Halk Bankası)
• İkincilik Ödülü: 4000 TL (Ödül Sponsoru - Elazığ Belediyesi}
• Üçüncülük Ödülü: 3000 TL (Ödül Sponsoru- Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası)


Para ödülünün yanında proje fikirlerinin Fırat Teknopark’ta uygulanma imkânı olacak.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi ( www.bolgeselkalkinmakonferansi.org
adresinde verilmiştir.