Bilgi ve Duyurular

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 17 Temmuz 2017
 
Hacettepe Teknokent A.Ş. tarafından dört yıldır “Yaşam Bilimleri ve Sağlık Teknolojileri ile “Fen Bilimleri ve Mühendislik” alanlarında proje yarışması düzenlenmektedir. Teknovasyon Proje Yarışması 2011’e bu alanlarda projelerini hayata geçirmek isteyen kurum ve kuruluşlar katılabilmektedir.
 
"Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri" alanında yeni bir ürün/teknoloji geliştiren, maliyet düşürücü ve/veya standart yükseltici mahiyette yeni teknolojiler uygulayan, dünyadaki mevcut yeni teknolojileri Türkiye koşullarına uyarlayan, Türkiye'de mevcut teknolojik alt yapının ve birikimin gelişmesine katkıda bulunan, teknolojik bilginin ticari bir ürüne dönüşmesine öncülük eden projeler teşvik edilmektedir. Başvuruların 18 Mart 2011 tarihine kadar açık kalacağı yarışmada dereceye girecek projelere verilecek “Pfizer Sağlık Bilimleri ve Teknolojileri” nakdi ödüllerin yanı sıra, dileyen projelere Hacettepe-KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde yer almak için öncelik tanınacaktır.
 
"Fen Bilimleri ve Mühendislik" alanında yeni bir ürün/teknoloji geliştiren, maliyet düşürücü ve/veya standart yükseltici mahiyette yeni teknolojiler uygulayan, dünyadaki mevcut yeni teknolojileri Türkiye koşullarına uyarlayan, Türkiye'de mevcut teknolojik alt yapının ve birikimin gelişmesine katkıda bulunan, teknolojik bilginin ticari bir ürüne dönüşmesine öncülük eden projeler teşvik edilmektedir. Başvuruların 18 Mart 2011 tarihine kadar açık kalacağı yarışmada dereceye girecek projelere verilecek “Vimjo Fen Bilimleri ve Mühendislik” nakdi ödüllerin yanı sıra, dileyen projelere Hacettepe-KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde yer almak için öncelik tanınacaktır.
 
Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi için: http://www.teknovasyon.com.tr