Bilgi ve Duyurular

CYEA 2011 ÖDÜLLERİ CYEA ( Creative Young Entrepreneur Award )

MENU
Okunma : 1,3b Tarih : 17 Temmuz 2017
CYEA ( Creative Young Entrepreneur Award ); Türkçe’de Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü; JCI’ın faaliyette olduğu ülkelerin ulusal şubeleri tarafından düzenlenen ve 2005 yılından bu yana genç girişimcilere uluslararası bir ödüldür.
 
CYEA, iki farklı girişimci profili değerlendirmektedir: 1. Kurdukları yeni işte ürün geliştirme, hizmet geliştirme ve pazara yaklaşım açısından kullanan girişimciler. 2. Var olan bir işte entegre ederek mevcut iş operasyonlarında problemlere çözüm üretmiş, veya bir süreci değiştirerek pozitif değişim girişimciler.
 
Türkiye ayağı ilk defa 2010 senesinde gerçekleştirilen bu yarışma ülke genelinde büyük yankı bulmuştur. Gala gecesinde ödül kazanacak girişimciler, bütün ülkelerden gelen adaylarla beraber, uluslararası büyük jürinin değerlendirmesine gireceklerdir. Uluslararası etapta birincilik aldıkları takdirde “Yılın En Yaratıcı Genç Girişimcisi” ödülünü, bir sonraki yılın Dünya Kongresi’nde alacaklardır.
 
Katılım Koşulları:

• 18 – 40 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan bay ve bayan adaylar bu organizasyona katılabilir. 01 Ocak 1971’den önce doğanlar, Yaratıcı Genç Girişimci Ödülüne katılamazlar.

• Aday, çalıştığı alanda güncel veya işin kuruluş aşamasındaki başarıdan başlıca sorumlu olan; iş sahibi veya yönetici olmalıdır.

• Adaylar, aday gösterildikleri coğrafyada ikamet etmelidirler. 

• Başvuru sahipleri JCI üyesi olmak zorunda olmayıp, diğer şartları tamamladığı takdirde aday olabilmektedir.
 
 
Detaylı Bilgi İçin; http://www.cyeaturkey.org/
 
 
Düzenleyen Kurum:
Junior Chamber International (JCI) ; Dünya üzerinde 115 ülkede faaliyet gösteren “Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu” nun marka ismidir. Federasyon dünya genelinde kısaca “JCI” ismi ile tanınmaktadır. JCI’ın başlangıcı 1910’lara, ABD’deki Missouri Eyaletinin St. Louis kentine kadar gider.
Dünya Genç Liderler ve Girişimciler Federasyonu, üyelerinin liderlik ve girişimcilik vasıflarını geliştirerek yaşadıkları toplumda pozitif değişimi gerçekleştirmeye katkıda bulunmayı amaçlayan bir uluslar arası sivil toplum kuruluşudur.

Üyelerinin ortak özelliği; takım çalışmasına yatkın, kendini yetiştirmek isteyen, gerek iş gerekse sosyal bazda uluslararası açılımı olan 18-40 yaş arası gençlerden oluşmasıdır. 1987 Türkiye üyeliğe kabul edildi. KKTC dahil 14 şubesi var. Konya’da şubesi yoktur.