Haberler

ULUSLARARASI AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARI

MENU
Okunma : 696 Tarih : 16 Nisan 2017
 
Kamu, üniversite ve özel sektör başta olmak üzere, ülkenin kalkınma hedefleri ile bütünleşik bir şekilde kurumlar ve kişiler arası bilimsel ve ticari işbirliği zemininin oluşturulması, yapılan hizmet ve faaliyetlerden ulusal ve uluslararası farkındalığın artırılması amacıyla; Kalkınma Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde Uluslararası Ar-Ge Zirvesi ve Ar-Ge Merkezleri Fuarı düzenlenecektir. Fuar kapsamında Ar-Ge ekosistemi içerisinde yer alan temel aktörler olan sanayi, üniversite ve kamu kurumlarının bir araya getirilerek yapmış oldukları çalışmalar hakkında diğer tarafların bilgilendirilmesi, imkânların tanıtılması, görüş alışverişinde bulunulması ve işbirliği imkânlarının tartışılmasının sağlanması amaçlanmaktadır.
 
Fuar kapsamında üniversiteler ve kamudan araştırma altyapıları ile özel sektör Ar-Ge merkezleri başta olmak üzere sanayi kesimine tahsis edilecek stantlarda faaliyetlerine ilişkin tanıtım yapılmasına ve ekosistemin güçlendirilmesi kapsamında işbirliklerinin sağlanmasına uygun ortam hazırlanacaktır. İlgili kişilerin işbirliği görüşmelerini yapabilmeleri açısından küçük toplantı salonları da tahsis edilecektir.
 
Fuara stantla katılım sağlamak isteyen firmalar aşağıdaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirler: http://argezirvesi.org
 
Ayrıca bu etkinlik kapsamında ikili iş görüşmeleri programları da düzenlenecektir. İkili iş görüşmelerine aşağıdaki linkten kayıt yaptırılarak faydalanılabilir: http://b2bkayit.argezirvesi.org/ContactPage.aspx
 

Zirve hakkında detaylı bilgi ve ziyaretçi olarak kayıt için:  http://argezirvesi.org/index.php/kayit/