Haberler

MENU
Okunma : 922 Tarih : 04 Nisan 2017
“DIŞ TİCARETTE FIRSATLAR ve AFRİKA YÜKSELEN PAZAR”
 
Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan “TR52 Konya-Karaman Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı” Temel Amaçları arasında yer alan “Ulusal ve Küresel Düzeyde Daha Rekabetçi İşletmeler” başlığı altından yer alan “Dış Ticaret Ortamının İyileştirilmesi” önceliği yer almaktadır. 
 
Buradan hareketle, 19 Nisan 2017 Çarşamba günü 14.00’da Karaman  Ticaret  ve Sanayi Odası Konferans Salonunda, Mevlana Kalkınma Ajansı öncülüğünde Karaman Ticaret ve Sanayi Odası  işbirliğiyle Karaman iş dünyasının, Ekonomi Bakanlığı ihracat teşvikleri ve Afrika Yükselen pazarı hakkında bilgilendirilmesi amacıyla “Dış Ticarette Fırsatlar ve Afrika Yükselen Pazar” başlıklı bir panel düzenlenecektir.
 
Gerçekleştirilecek olan panele dış ticaret ve Afrika pazarı konusunda yetkin bölgeye ilişkin deneyimlerini aktarmak üzere Karatay Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Canıtez, Turkish Exporter web sitesi kurucusu E-Ticaret Uzmanı Ali Gazel, ihracat destekleri hakkında bilgilendirme yapmak üzere Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı Ahmet Çetin konuşmacı olarak katılacaklardır.
 Katılımlarınızı bekler, saygılar sunarız.
 
Tarih: 19 Nisan 2017 Çarşamba
Yer  :  Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu
 
PROGRAM:
 
13.30-14.00    Kayıt
14.00-14.15    Selamlama konuşmaları
 14.15-16.00    Panel
 
Moderatör:
Dr.Ahmet AKMAN (Genel Sekreter, Mevlana Kalkınma Ajansı)
 
                      Panelistler:
-    Prof. Dr. Murat CANITEZ (Karatay Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi Uluslar arası Ticaret Bölüm Başkanı)
-    Ali GAZEL (E-Ticaret Uzmanı – TurkishExporter.net )
-    Ahmet ÇETİN (Dış Ticaret Uzmanı, Ekonomi Bakanlığı)
 
 
16.00-16.45    Soru-cevap ve kapanış