Haberler

MEVKA, KARAMAN DA GİRİŞİMCİLİK, SGK MEVZUATI, FİRMA KURULUŞU VE TEŞVİKLER EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 28 Subat 2017
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı KAYITLI İSTİHDAMIN TEŞVİKİ HİBE PROGRAMI II kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik hazırlanan ‘’ZAMAN KUMBARASI’’ projesi çeşitli etkinlikler çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor.
 
Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan Girişimcilik Eğitimleri ile SGK Mevzuatı, Firma Kuruluşu, Teşvikler ve Kurumsallaşma Eğitimleri 27 Şubat 2017 tarihi itibarı ile başladı. Eğitimlerin ilki 27 Şubat 2017 ile 5 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimler için hedef kitle olarak Özel İstihdam Bürosu kurabilecek yetkinlikteki lisans mezunu girişimciler seçildi. Girişimcilik Eğitimi’nin ilk gününde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Ali Canbolat “Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı” hakkında bilgiler verdi. SGK Mevzuatı konusunda İŞKUR’dan Şube Müdürü Metin AKGÜL bilgilendirmelerde bulunurken, teşvikler ve kurumsallaşma hakkında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Alper Sayın katılımcıları bilgilendirdi.
 
30’ar kişilik 4 grupta toplamda 120 kişiye KOSGEB’in girişimcilik destek programına uygun olarak verilecek olan eğitimlerin 26 Mart 2017 tarihi itibarı ile tamamlanması planlanıyor. Katılımcılara eğitim sonunda KOSGEB onaylı katılım sertifikası verilecek.
 
Sonraki 3 grup için eğitim kayıtları devam etmekte olup başvurular Mevlana Kalkınma Ajansı’nın Karaman’da bulunan ofisine yapılabilir.
 

Galeri