Haberler

GELECEK VE GİRİŞİMCİLİK PANELİNE DAVETLİSİNİZ

MENU
Okunma : 870 Tarih : 02 Mart 2017


“GELECEK VE GİRİŞİMCİLİK PANELİ”


23 Mart 2017
 
09:00-09:30        Kayıt
09:30-10:00        Açılış Konuşmaları
 
10:00-10:30        Gelecek Tasarımı (Fütürizm) – Dr. Cenk TEZCAN B-Wise Ortak Akıl Platformu, Bilgi Üniversitesi Öğr. Gör.
Gelecek tasarlanabilir mi? Gelecek planlaması neden önemli? İnovasyon (yenilikçilik) nedir? Trendler, hedef koymak, senaryolar oluşturmak, gelecek için mücadele etmek neden önemli? Geleceği etkileyecek teknolojiler neler? İnsandan bağımsız iletişen makinalar hayatımızı nasıl etkileyecek? Geleceğin girişimcileri nasıl bir düşünce sistemine sahip olmalı?
10:30-11:00        Geleceğin İş Hayatı ve İş Modelleri– Habibe AÇIK B-Wise Ortak Akıl Platformu, Medipol Üniversitesi Öğr. Gör.
Değişim çok hızlı, bu değişime nasıl ayak uyduracağız? Değişime önderlik edebilirmiyiz? Paylaşım ekonomisi, ortak akıl, Blue ocean, yeni iş modelleri, yeni meslekler neler? Gelecekte iş hayatını ve girişimcileri etkileyecek mega trendler nelerdir? Akıllı şehirler için önce akıllı insanlar gerekmiyor mu?
 
11.00-11.30        2020 sonrası entelektüel sermaye Yetenek Üzerine mi Kurulacak? – Yaprak Metin – İnsan Kaynakları Gurusu
21. yüzyılla birlikte entelektüel sermaye ön plana geçti. Beyaz yakalı tanımı yeniden yazılıyor; çok çalışmaktan akıllı çalışmaya doğru değişim var. .Yaratıcılık, yenilikçi düşünme ve esneklik ön plana çıkacak. Z kuşağı daha talepkâr olacak. Robotların hayatımıza derinden girdiği bir gelecekte meslekler nelere dönüşecek?
 
11.30-12.00        Girişimcilik ve Yeni Finansman Modelleri –Serkan ÜNSAL – Startups.watch
Girişimcilik 21. Yüzyılın yeni trendi mi? Gençlerimizi girişimciliğe nasıl özendiririz? Türkiye ve Dünya örnekleri… Risk sermayesi, crowdsourcing, melek yatırımcılar, venture capital firmaları…Nasıl girişimci olunur? Başarılı girişimcilerin ortak özellikleri nelerdir?
 12.30 – 13.30      Ara
13.30-15.30        Konya’nın Geleceği Oturumu
Moderatör
Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN – Selçuk Üniversitesi Rektörü
Panelistler
Selçuk ÖZTÜRK - Konya Ticaret Odası Başkanı
Memiş KÜTÜKÇÜ - Konya Sanayi Odası Başkanı
Hüseyin ÇEVİK - Konya Ticaret Borsası Başkanı
Ahmet AKMAN – MEVKA Genel Sekreteri
15.30-16.00        Genel değerlendirme ve kapanış

Panel yeri: Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi, Malazgirt Salonu