Haberler

SEKTÖRLERE GÖRE HEDEF ÜLKE TESPİT RAPORU YAYINLANDI

MENU
Okunma : 993 Tarih : 09 Kasım 2016
Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası ve EY (Ernst & Young) işbirliği ve T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın “Pazar Araştırma ve Pazara Giriş Desteği” projesi kapsamında belirlenen ana sektörler için 200 ülkede araştırma yapılarak hazırlanan “Sektörlere Göre Hedef Ülke Tespit Raporu” yayınlandı.
 
Konyalı ihracatçı firmaların bilgisine sunulan raporlarda Konya’nın güçlü olduğu sektörlerde işbirliği yapılabilecek ülkeler hakkında bilgiler ayrıntılı olarak yer alıyor. İhracatçıların zaman ve maddi tasarruf sağlayarak doğru pazarlara odaklanmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje ile Konya’nın ihracatçı firma sayısının artırılması ve mevcut ihracatçılarında dış ticaret hacimlerinin artırılması hedefleniyor.
 
Hazır Giyim ve Ayakkabı, Gıda, Mobilya, Otomotiv Yan Sanayi, Plastik olmak üzere 5 ana sektörde hazırlanan raporların içeriğine erişmek için linki tıklayınız: http://www.kto.org.tr/diger-yayinlar-235s.htm

Raporları basılı halde temin etmek için Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Sanayi Odası ile irtibata geçiniz.