Haberler

CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI

MENU
Okunma : 719 Tarih : 24 Ocak 2017

 

CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI
 
1. BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ
 
“Cazibe Merkezleri Programı 1.Başvuru Çağrı Dönemi (24.01.2017-27.02.2017)” kapsamında  Proje Başvuru Süreci başladı. Cazibe Merkezleri Programı proje destek unsurlarına ve başvuru koşullarına, başvuru formlarına ilişkin detaylı bilgi ve belgelere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
 
 
Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkâri, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van illerinin Program kapsamında yer aldığı Cazibe Merkezleri Programı ile yatırımcılara Faizsiz Yatırım Kredisi Desteği, Faiz İndirimli İşletme Kredisi Desteği, Üretim Tesislerini Taşıma Desteği, Danışmanlık Hizmetleri Desteği, Bedelsiz Yatırım Yeri Tahsisi Desteği, Anahtar Teslim Fabrika Binası Yapım Desteği, Çağrı Merkezi ve Veri Merkezi Yatırımı Desteği gibi cazip destekler sağlanacaktır.
 
DETAYLI AÇIKLAMA: 
TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş.
CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMI KAPSAMINDA
YAPILACAK BAŞVURU SÜRECİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
 
1. BAŞVURU ÇAĞRI DÖNEMİ
 
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
24 / 01 / 2017
27    / 02 / 2017
 
 
Bankaya yapılacak başvuruların incelenebilmesi, başvurunun Bakanlar Kurulu’nun 28.11.2016 tarih ve 2016/9596 sayılı “Cazibe Merkezleri Programının Uygulanmasına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Karar”ına uygun olması ön şartına bağlı bulunmaktadır. Talebinizin incelenebilmesi için ekte yer alan formların doldurularak istenilen bilgilerle birlikte yatırımcı firma yetkililerince,
 
·        Bankaya veya
·        Bankaya iletilmek üzere Kalkınma Ajansları Yatırım Destek Ofislerine
“CMP Kapsamında Başvuru Teslim-Tesellüm Belgesi” imzalanmak suretiyle teslim edilmesi gerekmektedir.Değerlendirilme aşamasında; ilgili birimce ilâve bilgi ve belgeler ayrıca talep edilebilecektir. Yapılacak değerlendirmenin Bankanın değerlendirme kriterlerine uygun sonuç vermesi sonrasında projenizin ilgili Kararname kapsamındaki desteklerden yararlanıp yararlanamayacağı hususu karara bağlanacaktır.

NOT 1: Başvuru dosyası istenilen bütün belgeleri içerecek şekilde düzenlenecektir. Tüm evrakların yatırımcıyı temsil ve ilzama yetkili kişiler tarafından mavi kalemle imzalanması gerekmektedir.
NOT 2: Belgelerden, zorunlu olanların eksik bulunması halinde başvuru süresi sonunakadar tamamlanması gerekmektedir. Eksik belgelerin belirtilen sürenin sonuna kadar tamamlanmaması ve Bankaya ulaştırılmaması durumunda başvuru işlemden kaldırılacaktır.”