Haberler

KONYA VE KARAMANLI FİRMALARA, BİST ÖZEL PAZARA ÜYELİK İNDİRİMİ

MENU
Okunma : 753 Tarih : 09 Ekim 2016

Borsa İstanbul ile yapılan anlaşma çerçevesinde MEVKA (Mevlana Kalkınma Ajansı) tarafından Borsa İstanbul Özel Pazar’a üyelik için yönlendirilecek Konya-Karaman Bölgesi’nden olan tüm girişim şirketleri ve (hem bireysel hem kurumsal) yatırımcılar ile özel olarak ilgilenilecek ve ayrıca Özel Pazar üyelik ücretlerinden % 50 indirim uygulanacaktır.

- İndirim sonrası yükselen girişimler için 1.250 TL, bireysel yatırımcılar 1.250 TL, kurumsal yatırımcılar 2.500 TL şeklindedir.

 

- Yeni girişimler için üyelik ÜCRETSİZ olacaktır.

Borsa İstanbul bünyesinde 2014 Kasım ayında kurulan Özel Pazar (www.bistozelpazar.com), yatırım arayan inovatif ve büyüme potansiyeli olan şirketlerle, bu şirketlere ortak olarak yatırım yapmayı planlayan nitelikli yatırımcıları buluşturan online bir platformdur. Kuruluşundan itibaren kısa bir süre içinde toplamda 300’ü aşkın üyeye ulaşan Özel Pazar, farklı büyüklüklerdeki 11 şirketin platform üzerinden yaklaşık toplam 30 Milyon TL yatırım almasını sağlamıştır. Yatırım fırsatlarının yanında düzenli olarak gerçekleştirilen eğitim, seminer, mentörlük gibi programlarla da şirketlerin hem yatırım süreçlerini daha iyi tanımaları hem de işlerini geliştirmeleri için yeni fırsatlar sunan Özel Pazar, sahip olduğu global network aracılığıyla da şirketlerin yurtdışında da yatırımcı bulmalarını ve operasyonlarını bu bölgelere taşımalarını kolaylaştırmaktadır. Özel Pazar’daki bireysel ve kurumsal nitelikli yatırımcılar, start-up seviyesinden IS0 500’e kadar farklı sektörlerde yer alan geniş yelpazedeki şirketlere yatırım yapmak için platformda yer almaktadır.

Sizler de Özel Pazar’ın sunduğu yatırım fırsatlarına ulaşmak ve ayrıca birçok etkinlik ve uygulamadan faydalanmak için www.bistozelpazar.com adresinden şirketiniz için üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0 212 298 2929 no’lu Borsa İstanbul Özel Pazar Yardım Masası’nı MEVKA (Mevlana Kalkınma Ajansı) referansıyla arayabilir ya da adem.yakisirer@borsaistanbul.com adresine mail atabilirsiniz.

Tanımlar ve detaylı bilgi için Özel Pazar yönergesi linkte sunulmuştur: http://www.borsaistanbul.com/docs/default-source/ozelpazar/OzelPazarYonergesi.pdf