Haberler

WAIPA 21. DÜNYA YATIRIM KONFERANSI İSTANBUL DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MENU
Okunma : 724 Tarih : 15 Ekim 2016
 
Bu yıl 21incisi düzenlenen WAIPA (Dünya Yatırım Tanıtım Ajansları Birliği) Dünya Yatırım Konferansı, Mevlana Kalkınma Ajansının da katılımıyla 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. 170 ülkeden 130’dan fazla bölgesel yatırım ajansının üyesi olduğu WAIPA, merkezini 2015 yılında Cenevre’den Türkiye’yetaşıdı ve bu yıl dünyanın dört bir yanından gelen konuklar İstanbul’u ve Türkiye’yi yakından tanıma şansı elde etti.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Konya Yatırım Destek Ofisi’nin de katılım sağladığı etkinlikte, dünya çapındaki konjonktüre dayalı olarak küresel yatırım ortamının nasıl değiştiğine ve etkilendiğine dair çeşitli konularda çalıştay ve paneller düzenlendi. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanından sağlanan katılım sayesinde farklı görüş ve tecrübeler bir araya gelerek değerlendirmeye alındı. Mevlana Kalkınma Ajansı olarak da yabancı yatırım destek ve tanıtım ajansları ile görüşülerek bilgi alışverişi yapıldı, örnek proje ve başarılı modeller not edildi ve aynı zamanda Konya hakkında paylaşımlar yapıldı.
 
Yoğun katılımın olduğu etkinlikte; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve WAIPA CEO’su BostjanSkalarda gündeme dair önemli konularda açıklamalar yaptı. Diğer seçkin konukların da katıldığı etkinlik büyük beğeni topladı ve yoğun ilgi gördü.

Galeri