Haberler

MEVINO PROJEMİZİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MENU
Okunma : 906 Tarih : 03 Mart 2016
 
Mevlana Kalkınma Ajansı olarak Horizon (Ufuk) 2020 Endüstriyel Liderlik başlığı altında yer alan KOBİ’ler için İnovasyon çağrıları arasında 2014 yılında yayımlanan ve çağrı kodu H2020-INNOSUP-2014-2015/H2020-INNOSUP-2014-5 olan “Peer Learning of Innovation Agencies – İnovasyon Ajanslarının Karşılık Öğrenmesi” programına 12 Şubat 2015 tarihinde kısa adı MEVINO olan bir proje hazırlanarak sunulmuştu. 2015 yılının Temmuz ayı içinde projenin kazandığı bilgisi alınmış, 18 Aralık 2015 tarihinde ise sözleşme imzalanarak uygulamaya başlanılmıştı.Proje kapsamında Almanya, İspanya, Bulgaristan ve Türkiye’de toplantılar ve saha ziyaretleri yer almaktadır.
 
Bu kapsamda projenin ilk toplantısı Almanya’da faaliyet gösteren proje ortaklarından KOMPASS’ın ev sahipliğinde 29 Şubat-02 Mart 2016 tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleştirilmiştir.
 
Girişimcilik alanında faaliyet gösteren proje ortakları ile birlikte Alman proje ortağının iyi uygulama örneklerinin ve start-up merkezinin incelenerek girişimcilere verilebilecek desteklerin karşılıklı olarak öğrenilmesi, girişimcilik destekleri için bir model oluşturulması amaçlanmıştır.
 
Programa MEVKA’yı temsilen proje koordinatörüKonya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Arif Köseoğlu’nun yanı sıra Konya YDO Koordinatörü İsmail Ünver,Program Yönetim Birimi Uzmanı T.Çağatay Ceran ve Araştırma, Etüt ve Planlama Birimi Uzmanı İsmail Aras katıldı.
 
Programda Arif Köseoğlu tarafından Konya’daki girişimcilik destekleri, Konya’nın mevcut durumu ve Ajansımız hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.
 
Almanya programı kapsamında Frankfurt Başkonsolosu M.Mustafa Çelik ve Ticaret Ataşemiz Gülay Babadoğan Tarakcıoğlu makamlarında ziyaret edildi. Ayrıca, MÜSİAD Hessen üyeleri ile bir araya gelinerek “Konya Yatırım Ortamı” hakkında bilgi verildi.
 

 

 

Galeri