Haberler

KONYA DAKİ SURİYELİLERİN EKONOMİK POTANSİYELLERİ VE İŞBİRLİĞİ İMKÂNLARININ ARAŞTIRMA RAPORU YAYINLANDI

MENU
Okunma : 1,2b Tarih : 05 Subat 2016
Mevlana Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Kapsamında MüstakilSanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi tarafından yürütülen“Konya’daki Suriyeli Misafirlerin Ekonomik Potansiyelleri Ve İşbirliği İmkanlarının Belirlenmesi” başlıklı projenin araştırma sonuçları açıklandı. Toplantıya Konya Valisi Sayın Muammer Erol, Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet AKMAN, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile basın mensupları katıldı.
 
Toplantıda konuşan Genel Sekreterimiz Ahmet AKMAN projenin amacının öncelikle Suriyelileri tanımak olduğunu söyledi. Proje ile birlikte Suriyelilerin sosyo-ekonomik ve kültürel anlamda mevcut durum analizi yapılmıştır. Bu çerçevede; Konya sanayisinin ihtiyaç duyduğu girişimcilik ve nitelikli iş gücünün tespiti ve bu tespite uygun olarak sahip olunan becerilerin özel sektörün ihtiyacını karşılayacak seviyeye yükseltilmesi potansiyelleri ortaya konmuştur. Yine bu kapsamda;yaş, cinsiyet, meslek ve iş kuranların faaliyet alanları belirlenmiştir.
 
Toplantının ardından MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek tarafından Araştırma Raporu Konya Valisi Sayın Muammer Erol’a takdim edildi.

Galeri

Dosyalar
Suriye Raporu