Haberler

MEVKA – KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

MENU
Okunma : 965 Tarih : 10 Ocak 2016
Mevlana Kalkınma Ajansı, KOSGEB Konya Müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak Konya’da Genç Girişimciler (18-29 yaş arası) ile Yerli Otomobil Üretimine Yönelik Faaliyette Bulunacak Girişimciler öncelikli olmak üzere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenleyecektir.
 
Başvurular Konya ABİGEM (KTO Giriş Katı) Vatan Cad. Konya Ticaret Odası Binası No:1, Selçuklu/KONYA adresinde 02-19 Şubat 2016 tarihleri arasında ve 09:00-12:00 ve 13:00-17:00 saatlerinde alınacaktır. Mevlana Kalkınma Ajansı merkez ofisinden başvuru alınmayacaktır.
 
Başvurular, belirlenen kontenjanları geçmesi durumunda katılımcılar KOSGEB tarafından gerçekleştirilecek mülakatla belirlenecektir. Mülakat için belirlenen tarih 24 Şubat 2016 olup başvuru yapanlara yer ve tarih ile ilgili kesin bilgilendirme yapılacaktır.
 
Başvuru öncesinde veya başvuru sırasında aşağıda linkte sunulan Eğitim Başvuru Formu’nun doldurulması gerekmektedir.
Eğitimin toplam süresi 72 saat olup 9 günde tamamlanacaktır. Eğitim tarihleri Genç Girişimcileriçin 29 Şubat - 10 Mart, Yerli Otomobil Üretimine Yönelik Faaliyetler için 14 Mart – 23 Mart tarihleri arası olarak tasarlanmıştır. Program ile ilgili değişiklikler www.mevka.org.tr adresinden duyurulacaktır. 
 
Eğitim sonunda %80 (seksen) devam şartını sağlayan katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi düzenlenerek verilir.
 
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan girişimciler, İş Planı hazırlayarak KOSGEB’e başvuru yapmaya hak kazanırlar.
DİKKAT: Bazı sektörler KOSGEB tarafından desteklenmemektedir. Bu sektörlerin listesi aşağıdaki linkte verilmiştir. İş kurmak istediğiniz alan listede varsa lütfen başvuru yapmayınız.
 
NOT: Mevlana Kalkınma Ajansı merkez ofisinden başvuru alınmayacaktır.
İlimizde düzenlenen ve KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Duyuruları kısmında ilan edilen eğitimlere ulaşmak için tıklayınız.
 
 
 
 

Galeri