Haberler

YEREL KALKINMA İÇİN GİRİŞİMCİLİĞİN AVRUPA BOYUTU…

MENU
Okunma : 785 Tarih : 02 Agustos 2015
2014 Teklif Çağrısı döneminde 600 proje arasında ilk 10 girerek kabul edilen 2014‐1‐TR01‐KA104‐006596 referans numaralı Yetişkin Eğitimi KA1 Personel Hareketliliği "Uygulamalı Girişimcilik Eğitmen Eğitimi" adlı proje için 30.12.2014 tarihinde Ulusal Ajans ile hibe sözleşmesi imzalanmıştır. Projeye başvuran kurum Mevlana Kalkınma Ajansı olup, proje ortağı kurumlar ise, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'dür.
 
Yerel Kalkınma profesyonel girişimci potansiyelinin varlığı ile mümkündür.  Bu kapsamda girişicilerin eksiklerinin belirlenmesi,, bu girişimcileri  Avrupa standartında eğitim verebilmesi ,yeteneklerinin geliştirilmesi, girişimcilere verilen destek mekanizmaları gibi konuların ele alınacağı  eğitimler alınacaktır. Ayrıca  Farklı kurumların yer aldığı proje ortakları arasında bilgi alışverişi  ortak çalışma kültürünün de oluşması sağlanacaktır. Proje sonucu  bölgedeki girişimcilik konusunda  eğitimler ve destekler yeniden değerlendirilerek girişimcilerin kalkınmaya yönelik  katkıları artırılacaktır.
 
Proje kapsamında 16‐23 Ağustos 2015 tarihleri arasında Portekiz'de 1 hafta süre ile Girişimcilik Eğitmen Eğitimi ve  girişimcilere verilen destekler, destek veren kurumların yapısı ve girişimci finansmanı gibi konularda eğitim alınması planlanmaktadır.