Haberler

KOBİLERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA

MENU
Okunma : 910 Tarih : 26 Nisan 2016
2023 yılı ihracat hedefimiz 500 Milyar Dolar ve ilk 20 ihracatçı ülke arasına girmek. Bu amaçla oluşturulan, “2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı” ile 2023 İhracat Stratejisi ULUSALPOLİTİKA haline gelmiş ve kamu kuruluşlarının 5 yıllık stratejik planlarındayer almıştır.
 
Türkiye’deki şirketlerin %99’unu oluşturan KOBİ’ler –küçük ve orta ölçekli işletmeler– ülkemizdeki toplam istihdamın da %75’ini karşılamaktadır. Küresel rekabetin hız kazandığı günümüz dünyasında, üretimi, istihdamı, gelirimizi artırmak ve sınırları aşmak zorundayız. Türkiye'deki işletmelerin ekonomideki rolünü ve rekabet güçlerini arttırırken, sanayide ve ihracatta entegrasyonu, dünyadaki ekonomik gelişmelere uygun biçimdegerçekleştirmeliyiz.
 
Bu kadar büyük ekonomik değer üreten KOBİ’ler, sigortacılık ve risk verileri açısındanincelendiğinde; neredeyse her iki KOBİ’den birinin herhangi bir KOBİ sigorta poliçesine sahip olmadığı ve riske tamamen açık şekilde üretim yaptığı görülüyor. Bu veriler ışığında, KOBİ’lerin risk yönetimi ve sigorta hakkında yeterli bilgi sahibi olmadıkları saptaması yapılabilir.
 

“KOBİLERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA”projesiyle; KOBİ’ler ve sanayicilerle bire bir buluşarak, risk yönetimi, KOBİ sigortaları, bireysel emeklilik, vb. konularda, en doğru ve hatasız bilgiyi ulaştırmak, merak edilen tüm soruları cevaplamak, bu alanda eğitim gören üniversitelilere doğru bir gelecek vizyonu çizmek, temel amaçtır. 
KOBİ’ler sınırları aşıyor.

“KOBİLERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA” 
buluşmaları kapsamında,18 Nisan  2016’da,Türkiye’nin üreten şehirlerinde, kamu ve yerel yönetimler, ticaret ve sanayi odaları, ihracatçılar meclisi, OSB’ler, üretici ve ihracatçı işletmeler, üniversiteler ve yerel medya ile birlikte, konuya dikkat çekmek, doğru ve hatasız bilgiyi ulaştırmak, eksikleri tamamlamak ve merak edilen tüm soruları cevaplamak için yollara düşüyoruz. Proje kapsamında yapılacak özel çalışmalarla, ulusal medyanın kente olan ilgisi de arttırılacaktır. 

 

İlk Durak: ; Anadolu’nun Ticaret, Sanayi ve Hoşgörü Kenti KONYA!Amaç, Konya’da tüm paydaşların harekete geçirilmesi, farkındalığı artırmak, eksiklerin tespiti ve giderilmesi, kent ekonomisinde gelecek vizyonu oluşturmak.
NEDEN KONYA: Konya, yaklaşık 1,5 Milyar Dolarlık ihracatı ile Türkiye ekonomisinde çok önemli yer tutuyor. Otomotiv Yan sanayiinden makineye, boyadan ayakkabıya kadar imalat sanayisi ile Konya, Anadolu Kaplanı unvanına sahip. Kent, 30 Binden fazla KOBİ’si ile Türk ekonominin en enerjik şehirlerinden ve 2 Bine yakın ihracat yapan firması ile Türkiye için dinamik bir dış ticaret potansiyeli taşıyor. Proje ile Konya KOBİ’lerinin risk yönetimi ve sigorta hakkında yeterli bilgi sahibi olması ve risklerden uzak üretim yapmaları hedefleniyor.
 
İçerik: Sürdürülebilir planlardan KOBİ sigortalarına, risk yönetiminden KOBİ ve ihracatçı desteklerine pek çok konunun ele alınacağı “KOBİLERLE GÜÇLÜ VE GÜVENLİ YARINLARA” kapsamında yapılacak çalışmalar şöyle;
·         Konya Açıkoturumu: Yerel paydaşlarla birlikte / 18 Nisan 2016 Pazartesi
·         Habertürk TV / Bakış: Konya özel yayını / canlı / 25- 30 dakika / 18 Nisan 2016 Pzt.
·         Ulusal basın haber çalışmaları
·         Üniversitelilerle buluşma
·         Yerel medya buluşmaları
 
ROJE PAYDAŞLARI

Allianz Türkiye koordinasyonuyla; Hazine Müsteşarlığı, TİM, Eximbank, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, KonyaTicaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Selçuk Üniversitesi, Ticaret İl Müdürlüğü, Konya OSB, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri, ulusal ve yerel medya ile üretici ve ihracatçı tüm yerel işletmeler.

 

Tüm katılımcılara Allianz Sigorta Uzmanları tarafından KOBİ’leri risklere karşı bilinçlendirmek amaçlı ÜCRETSİZ İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ ve sertifikası verilecektir.

 

ORGANİZASYON DETAYLAR- 18 Nisan 2016 Pazartesi
09.00               Program başlangıç / Organizasyon Tanıtım filmi yayın / 2,5 dk
 
09.05               Açılış Sunum / Konuklar Davet
 
09.25- 11.00   Panel Açılış ve Habertürk Canlı Yayını / Panel devam             09.25- 09.55 arasında HabertürkTV / Bakış Programından canlı yayın yapılacaktır.       
Açılış Konukları
Konya Valisi Muammer Erol
Konya Büyükşehir Bel. Bşk. Tahir Akyürek
AllianzTürkiye A.Ş YönetimKurulu Üyesi AhmetTurul           
Panel Konukları
Moderatör Noyan Doğan
Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç
Allianz CDO Taylan Türkölmez
Konya San. Od. Yön. Kur. Bşk. MemişKütükçü
Konya Tic. Od. Yön. Kur. Bşk. Selçuk Öztürk
Allianz Genel Müdür ve Yön. Kur. Üyesi Arif Aytekin
 
11.00- 12.30   Soru- Cevap
13.00               1- Yerel Medya Buluşmaları / Özel Röportaj ve Haber Çalışmaları
                        2-Yerel Paydaşlarla Röportaj çekimleriUlusal Medya Özel
Selçuk Üniversitesi Rektörü, Konya Ticaret Borsası Bşk. 
Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı, Konya OSB Md
14.30- 16.30   Üniversitelilerle Buluşma Selçuk Üniversitesi ve Karatay Üniversitesi öğrencileri katılımı ile Selçuk Üniversitesi SDKM Malazgirt Salonu’nda

 

İrtibat için / Organizasyon Sorumlusu;
Ofis                                                             0212 268 5656 /57
Alev Nallar / Proje Koordinatörü        0533 234 0516 – 0532 421 6550
Kıvanç Gülmez                                       0544 238 1183
Aydın Yılmaz                                           0532 740 8776
Ceren Güllü                                             0541 874 0449

 

Galeri