Haberler

IFB 2016 INTERNATIONAL FESTIVAL FOR BUSINESS – ULUSLARARASI İŞ FESTİVALİ

MENU
Okunma : 847 Tarih : 01 Haziran 2016
Sayın Üyemiz,
 
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan International Festival for Business, 13 Haziran – 01 Temmuz 2016 tarihleri arasında Birleşik Krallık’In Liverpool şehrinde, Exhibition Centre Liverpool’da gerçekleştirilecektir. Program İngiliz Hükümeti himayesinde gerçekleştirilmektedir. Birleşik Krallık Ticaret & Yatırım ajansı UKTI’nın GREAT kampanyası ile bağlantılı olan bu organizasyon bağlantıların kurulduğu, fikirlerin paylaşıldığı ve anlaşmaların yapıldığı küresel bir platformdur.
Avrupa’daki İngiliz Ticaret Odaları Konseyi, COBCOE (Council of British Chambers of Commerce in Europe) bu organizasyonun uluslararası resmi ortağıdır.
 
2014 yılında, Türkiye’den de katılımın olduğu iletilmiştir. 2014 yılında düzenlenen bir önceki programa 92 ülkeden 190 delege ve 68,000 kişi katılmış 3.350 şirket anlaşmaya varmış ve 300 milyon Pound’luk bir ticaret hacmi oluşmuştur. Bu yılki programa daha fazla katılımla iş dünyasının en etkili liderlerinin, girişimcilerinin ve yatırımcılarının geleceği öngörülmektedir.
 
Program üç hafta sürecek olup IFB 2016’ya 3 sektör grubuna odaklanmıştır ve delege beklenmektedir:
1.hafta             Üretim                                    13-19 Haziran
2.hafta             Enerji ve Çevre                    20-26 Haziran
3.hafta             Yaratıcılık ve Dijital            26 Haziran – 01 Temmuz
 
                Bu sektörlere ilaveten 4 yan/destekleyici sektörler:
-          Bilim ve Yenilik
-          Profesyonel hizmetler
-          Altyapı
-          Lojistik ve uluslararası yetenekler
              
Bu yıl gerçekleştirilecek program 7 ana nokta üzerindedir:
1.       Alıcılar ile buluşmak konusunda Dünya’nın en büyük organizasyonu. Alıcılar, danışmanlar ve yatırımcılar ile buluşmak için 6.000’den fazla randevu fırsatı.
2.       İş Hizmetleri Alanı: İşletmelerin uluslararası ticaret, finansal, lojistik, hukuki bankacılık ve daha fazlası hakkında ücretsiz danışmanlık alabilecekleri bir alan.
3.       Müşteriler ve tedarikçileri buluşturacak bir dijital eşleştirme sistemi
4.       “İmalat”, “enerji ve çevre” & “yaratıcı ve dijital” sektörleri üzerine 70 yüksek seviye etkinlik
5.       Birleşik Krallık’ın en ileri gelen teknolojik ve yenilikçi ürünleri ile ilgili bir fuar.
6.       Yatırım Merkezi: Britanya’daki en iyi fırsatları görebileceğiniz bir alan
7.       Festival dâhilinde tamamen ücretsiz olarak düzenlenmiş “Blue Skies” organizasyonu. Organizasyon dâhilinde küresel ölçekte etkin firmaların yöneticilerinin katılacağı günlük konferanslar
 
Program dâhilinde odaklanılan sektörlere yönelik gruplara (sektörel olarak ayrılan bu gruplarda en az 5 kişi olmalı), 2.000 Pound’a kadar destek imkânı bulunmaktadır. Bu destek kapsamında her katılımcı en az 5 Birleşik Krallık (BK) menşeli firma ile görüşebilecektir.
 
Delege profili olarak aşağıdaki konular önem arz etmektedir:
 
·         Birleşik Krallık’de satın alma fırsatlarını değerlendirmek isteyen  delege grupları.
 
·         Birleşik Krallık’ye yatırım yapmak isteyen  veyaorada iş kurmak isteyen firmalar.
 
·         Ingiliz firmalarla ortaklık ve işbirliği yapmak isteyenşirketler.
 
·         Birleşik Krallık’ye dağıtım kanalları ile ve bir gündem dahilinde satış yapmayı planlayanlar, ürünlerini İngiltere pazarına satmak için ortak veya distribütör arayan firmaların bulunması gerekmektedir.
 
Birleşik Krallık’tapartner veya distribütör arayan ihracatçı firmaları da beklediklerini ifade etmişlerdir.
Finansal destek delege başına GBP 2,000 olup, sadece kabul edilen delegelere tahsis edilecektir. Bu teşvik bütün katılımcılar için garanti edilmemektedir, ayrılan fon her başvuruya sağlanamayacağından bu değerlendirmede önce müracaat edenlerin şansı daha yüksek olacaktır.
 
Ücretsiz firma eşleştirmesini, delegasyon olması durumunda ilgili organizasyon ekibi tarafından yapılacaktır. Bireysel katılım için de ilgili dokümanlar adı geçen veya web sitesi üzerinden, IFB 2016 organizasyonundan sorumlulara da ulaşabilirsiniz.
 
Festivale erişmek, ücretsiz kaydınızı IFB2016 Business Club’a kayıt olarak yapabilirsiniz.
 
 
 
KATILIM KONUSUNDA ÖNEMLİ NOTLAR:
 
1-      Bu etkinliğe kendiniz program yapmak istiyorsanız web sitesini ziyaret ederek iletişim sağlayabilirsiniz.
2-      Yukarıda belirtilen sektörler dâhilinde bir heyet organizasyonu içerisinde yer alarak katılmak isterseniz, katılımla ilgili talebinizi firma adı, sektörü, ürettiği mal/hizmeti, maili, iletişim kişisi, telefon numarası ile konyaydo@mevka.org.tr adresine mail olarak gönderiniz. Heyet oluşması durumunda Mevlana Kalkınma Ajansı ile KTO koordinasyonunda süreç başlatılacaktır.
3-      Spesifik olarak organizasyonla ilgili detayları içeren bilgiler ekli dosyalar ve web sitesinde de mevcuttur. Sorularınız olması halinde ilgili dokümanlar adı geçen veya web sitesi üzerinden, IFB 2016 organizasyonundan sorumlulara da ulaşabilirsiniz.
 
Saygılar sunarız.