Haberler

MARMARA TEKNOKENT VE KADEM İŞBİRLİĞİNDE KADIN GİRİŞİMCİLİK KAMPI

MENU
Okunma : 1,0b Tarih : 08 Agustos 2015

MARMARA TEKNOKENT VE KADEM İŞBİRLİĞİNDE KADIN GİRİŞİMCİLİK KAMPI Girişimcilik ekosisteminde önemli bir adım olacak ‘İnovasyonda KADIN’ Girişimcilik Kampı’na Türkiye genelinde ‘Bir fikrim var ve ona hayat vermek istiyorum’ diyen tüm genç kadın girişimcileri bekliyoruz.

Günümüz girişimcilik dünyasında kadın girişimciler de erkekler kadar yer almakta ve başarılı kadın girişimcilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçerken kadınların güçlendirilmesinin bir yolu da yine girişimcilikten geçmektedir. Bu bağlamda hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesi amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent A.Ş (MARTEK A.Ş) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliği ile 31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecektir Bu kampa, ‘Bir Fikrim Var’ diyen tüm kadın girişimciler davetlidir.

TÜBİTAK MARTEK ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilecek olan kadın girişimciliği kampı ile kadınlarımızın girişimcilik yeteneklerinin arttırılması, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacına hizmet etmektedir. Bu amaca yönelik olarak TÜBİTAK MARTEK ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilen girişimcilik kampı üç aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Birinci aşamada Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları 31 Temmuz 2015 tarihine kadar kabul edilecektir. İkinci aşamada TÜBİTAK MARTEK hakemlerinin yapacağı değerlendirmeler sonucunda finale kalan 30 proje seçilecektir. Üçüncü aşamada finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 31 Ağustos- 4 Eylül 2015 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak beş gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacaktır. Kamp sonrasında belirlenecek olan bir tarihte seçilecek başarılı projelere, ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılması halinde, proje başına 25.000 TL ilave destek verilecektir. Girişimcilik Kampı’na bir proje fikrine sahip tüm tüm kadın girişimciler katılabilir.