Haberler

MALİ DESTEK PROGRAMLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI TAMAMLANDI

MENU
Okunma : 872 Tarih : 25 Aralık 2014
 
Mevlana Kalkınma Ajansı, 2015 yılı mali destek programları kapsamında 24.12.2014 tarihi itibariyle 23 Milyon TL kaynaklı 3 mali destek programı için teklif çağrısı ilanı yayınlamıştır. Proje başvurularının 24.03.2015 tarihine kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) sistemine girilmesi, 31.03.2015 tarihine kadar da Ajans’a matbu olarak sunulması gerekmektedir.
 
Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı (Kar Amacı Gütmeyen), Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı (Kar Amacı Güden) ve Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programlarına başvuracak potansiyel başvuru sahiplerinin program öncelikleri ve başvuru süreci ile ilgili olarak bilgilendirilmeleri ve istenilen format ve kalitede proje hazırlamalarının sağlanması amacıyla bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.
 
Konya Merkez ve Karaman Merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde MEVKA uzmanları tarafından  gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarına yaklaşık 800 kişi katılım sağladı.
 
Yerel yönetimler, üniversiteler, odalar, borsalar, organize sanayi müdürlükleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve KOBİ işletmelerin faydalanabileceği söz konusu programlar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak potansiyel başvuru sahiplerinin soruları cevaplandırıldı.
Şubat ayı içerisinde Proje döngüsü yönetimi (PCM) ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) eğitimleribaşlayacaktır.  Proje teklif çağrıları kapsamında, projelerin KAYS sisteminden başvurularının nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsizproje yazma eğitimleriKonya ve Karaman Merkez ve bazı ilçelerde verilecektir. Sitemizde eğitim tarihleri ayrıntılı olarak verilmiştir. 
 
 
Proje döngüsü yönetimi (PCM) ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) eğitimlerinden sonra Mart ayı içerisinde Teknik Yardım Masaları kurulacaktır. Teknik Yardım Masalarının kurulmasının amacı, başvuruda bulunmak isteyen proje sahiplerinin, Ajansta görevli uzmanlarla projeleri ile ilgili görüşmeleri yapabilmeleridir. yardım masası mali destekler konusunda bilgi vermek veya nasıl proje yazılacağı konusunda bir eğitim değildir. Bu hizmet özellikle mali destek programlarına başvuru yapılabilecek somut bir projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahiplerine yöneliktir. Teknik Yardım Masalarının hangi tarihlerde ve nerelerde yapılacağı sitemizde yayınlanacaktır.